Ez a Genesis Phil Collins nélkül gyorsítja fel a robotokat
A rendszer képes hihetetlenül gyorsan szimulálni egy adott folyamatot: ami a valóságban 430 000 másodpercig tartana (körülbelül 5 nap), szimulálható 1 másodperc alatt. Ez extrém gyors számítási kapacitást jelent – írja az Interesting Engineering.
A Genesis egy optimalizált fizikai motor, amely a grafikai processzor (GPU) által gyorsított párhuzamos számításokat használja, és olyan funkciókkal rendelkezik, mint az optimalizált ütközés-ellenőrzés vagy az automatikus hibernálás. Fizikai motorját egy vizuális nyelvi modell (VLM) alapú generált ágens erősíti meg, amely a szimulációs infrastruktúra által biztosított alkalmazásprogramozási felületet (API) használja eszközként 4D dinamikus világok létrehozásához.
A motor célja, hogy a való világ fizikai folyamatait (például gravitáció, ütközés, mozgás) számítógépen szimulálják, de képes az anyagok és fizikai jelenségek széles skálájának szimulálására is.
Egységes keretbe integrálja a különböző fizikai megoldókat és azok csatolását, egy generatív ügynök-keretrendszer pedig automatizálja az adatgenerálást.
A generatív keretrendszer célja az adatok előállítása és többféle módozatának automatizálása. A Genesis a teljesítmény szempontjából 10-80-szor gyorsabb, mint más népszerű fizikai szimulációs motorok, például az Isaac Gym. Képes robotokat tanítani, képezni olyan mozgásirányokra, amelyeket a való világban is fel tudnak használni.
A fejlesztők azt mondták, ha a mesterséges intelligencia ezer robotot tud irányítani, hogy ezek 1 millió feladatot hajtsanak végre 1 milliárd különböző szimulációban, akkor lehet, hogy csak a való világunkban működik, ami egyszerűen egy újabb pont a lehetséges valóságok hatalmas terében.