A Kaguját 2007 szeptemberében indították el úti célja felé azzal a feladattal, hogy a Hold jövőbeni hasznosításának előkészítése érdekében adatokat gyűjtsön a felszín ásványi összetételéről, lézeres magasságmérőjével térképezze fel a domborzatot, nagyfelbontású videofelvételeket küldjön a Földre, valamint mérje a Hold gravitációs erejét.
Két kisebb szonda vált le a Kagujáról a pályára állás előtt, az egyik egyfajta reléállomásként segítette a missziót, vagyis megnyúlt pályán keringve a Hold körül vette, majd továbbította a Kaguja és a kisebbik szonda, a Vrad mérési adatait. A reléműhold tevékenységének különösen akkor volt jelentősége, amikor két társa körülbelül 100 kilométeres magasságban, kör alakú poláris pályán keringve a Hold mögé került, mert ekkor csak rajta keresztül tudtak adatokat küldeni a Földre. A relészonda már februárban a Hold felszínébe csapódott, a Vrad azóta is pályán van, és gravitációs méréseket végez.
Bár a Kaguja által a földi irányító központba küldött adatok kielemzése még eltart egy ideig, a japán űrügynökség szóvivője már most úgy fogalmazott: "A Kagujának köszönhetően nagyon részletes térképünk lesz a Hold felszínéről". A japán űrkutatók terveiben szerepel, hogy a következő lépcsőben leszállóegységeket küldenek a Holdra.
Japán 1970-ben állított először Föld körüli pályára műholdat, és azóta a szigetország jelentős eredményeket ért el a világűr kutatásában. A H-2A jelzésű hordozórakétáját a világ egyik legkorszerűbb és legmegbízhatóbb űreszközének tartják. Egy japán űrszondának pedig 2005-ben sikerült leszállnia egy kisbolygóra, amely a Mars és a Jupiter között kering Nap körüli pályáján.