Robotdínó készül 3d-ben nyomtatott csontokból
A Drexel Egyetem paleontológusai 3d-s nyomtatási technológiát használnak ahhoz, hogy fosszíliákból dinoszaurusz robotot építsenek. Az egyetem tudósainak elegük van a paleontológia által használt módszerekkel, 150 éve ugyanazokat a technikákat használják.
"Lapátot, csákányt, vásznat és gipszet használunk, semmi sem változott, egészen mostanáig" – panaszkodott Kenneth Lacovara.
Lacovara és James Tangorra most azzal próbálkozik, hogy a 3d nyomtatási technikát megismertesse a paleontológusokkal. Az egyetem 3d-ben szkennelt fosszíliáit használja fel, hogy replikákat készítsen a csontokból. Ezeket a másolatokat aztán fel lehet használni múzeumokban, tanórákon és számtalan más helyen.
Az egyik lehetséges felhasználási mód, hogy robotdinoszauruszokat készítenek belőlük, így kiderülhet, hogyan mozogtak az állatok, amikor még uralták a Földet. Nem tudunk sokat ugyanis a dinoszauruszok mozgásáról, hogyan álltak, futottak vagy ügettek.
A tervek szerint év végére készül el az első ilyen robotcomb, melyen már izmokat és inakat szimuláló részek is lesznek. A következő lépés a teljes dinoszaurusz megépítése lesz.