Újabb kiváló felvételt készített a NASA napfigyelő műholdja, a Solar Dynamics Observatory (SDO). Az augusztus utolsó napján készült videón az látszik, ahogy egy hatalmas, protuberanciának nevezett gázhíd összeomlik, és a jelenséget bámulatos méretű koronakidobodás követi. A protuberancia a kromoszféra és a korona anyagánál alacsonyabb hőmérsékletű, de sűrűbb gázokból álló felhő, illetve lángnyelv, aminek hurokszerű alakja a helyi mágneses teret rajzolja ki.
A koronakidobódás sebessége a mérések szerint elérte az 1400 kilométeres másodpercenkénti sebességet. A kilökődött anyag ugyan nem közvetlenül a Föld felé indult el, de összeütközött bolygónk magnetoszférájával, ami szintén látványos eredménnyel járt. Az alábbi, szeptember 3-i, Kanadában készült fényképen az emiatt kialakult északi fény látható.
Bár az előrejelzések szerint a koronaanyag-kidobódás a földi kommunikációs eszközöket is összezavarhatta volna, végül ilyen esemény nem történt.
A sokadik kiváló videót készítő, háromtonnás SDO 2010. áprilisa óta közvetít minden eddiginél részletesebb kutatási adatokat. Az eredeti tervek szerint 2015-ig mindenképpen szolgálatban marad, ám már most biztos, hogy ha műszaki állapota megengedi, a NASA egy újabb ötéves ciklussal növeli meg a műhold élettartamát. Az eszköz fő kutatási célja a Nap viselkedésének feltérképezése, illetve a csillag űridőjárásra gyakorolt hatásának megfigyelése.