A NASA műholdjának új képén nyomon lehet követni a Curiosity eddigi útját, világosan látszanak a jármű nyomai a bolygón. A Mars Reconnaissance Orbiter műhold a HiRISE kamerával készítette a képet. Tavaly augusztusi landolása óta a Curiosity fél kilométert tett meg. Fél év alatt több száz fényképet készített, mintákat vett a marsi kőzetből, köveket porolt le, hogy több információt szerezhessen az összetételükről.
A fenti képen a Mars-járó útján kívül néhány képződményt is fel lehet ismerni. A bal felső oldalon lévő sötét folttól nem messze szállt le, a leszállóhelyet Bradbury Landingnek nevezték el Ray Bradbury író után.
A Curiosity innen jobbra indult el, és körülbelül egy hónap alatt ért a Glenelg-ponthoz. Itt több mintát vett a kőzetből, majd a Gale-kráterben magasodó öt kilométeres, réteges szerkezetű hegy felé vette az irányt. Közben furcsa kőzeteket is talált, Jake Matijevic névre keresztelt szikla például látszólag vulkanikus kőzet, ami valószínűleg több kilométerrel a bolygó felszíne alatt alakulhatott ki.
A jármű még mindig nem érte el a Gale-krátert, most Yellowknife Bay nevű helyen van, egy lapos szikla felé halad. Valószínűleg meg is fúrja a kőzetet, hogy meg tudják állapítani összetételét. A Curiosity a tervezettnél több időt töltött jelenlegi tartózkodási helyén, mivel a tudósokat érdekelte az üledékes kőzet. A rover hamarosan tovább indul majd a Gale-kráter felé, az öt kilométeres út fél évig fog tartani.