Két házat is megrongáltak Kínában azok a rakétaalkatrészek, amik az ország első holdjáróját szállító rakéta fellövésekor zuhantak vissza a felszínre. A szecsuáni házak tulajdonosai 1800 és 1000 dollár közötti összegnek megfelelő jüant (220-400 ezer forint) kaptak kártérítésként, és szerencsére senki sem sérült meg.
A helyi újságokban közölt képek alapján az egyik házat egy íróasztalnyi darab találta el, a fatetőn keresztül zuhant az épület padlójára.
Ren Zili, a Beihang Egyetem biztosításjogi professzora szerint az ország erősödő űrprogramja miatt érdemes lenne egy átfogó biztosítási megoldást találni ahelyett, hogy minden egyes esetet külön-külön kezelnek az illetékesek. A környék érintettségét jól mutatja, hogy a fellövés idejére 180 000 embert költöztettek ki.
A kínai űrkutatás közben olyan, újrafelhasználható rakéták kifejlesztésén dolgozik, amik egyben hullanak vissza a felszínre, nem darabokban, ahogy az a NASA misszióiban is történt. Peking tervei szerint Kínának 2020-ra működő űrállomása lesz, ehhez viszont nagyon sok rakétaindítás kell még, akár évente húsznál is több.
Érdekesség, hogy általában nem jellemző az, hogy az űrhajózás szemete lakott területeken zuhan le, még a Föld légkörébe visszazuhanó, többtonnás műholdak is elhagyatott vidékeken szoktak becsapódni, a rakéták gyorsítófokozatai pedig főleg az óceánban kötnek ki.