Szeretnénk jelen lenni a saját temetésünkön? Simán összejöhet.
![Képernyőkép 2022-08-18 142006](https://kep.index.hu/1/0/4484/44845/448454/44845406_20bf0940a3e5215067dbecdf5aa259ac_wm.jpg)
További Tudomány cikkek
-
A pamplonai bikafuttatáson derült ki, máshogy mozog a pánikoló tömeg, mint gondolták
- A WHO rákkeltő címkével látná el a szeszes italokat Európában
- A mamahotelért mindenki nagy árat fizet, pedig a spórolásra lett kitalálva
- Itt lehet a megoldás az alkoholizmusra
- Szivárványszínű felhőket észleltek a Mars egén
Az új, mesterséges intelligencia által vezérelt holografikus videoélmény lehetővé teszi a gyászolók számára, hogy beszélgessenek elhunyt szeretteikkel.
Marina Smith 87 éves korában, júniusban hunyt el, de ez nem gátolta meg abban, hogy hologramként újra felbukkanjon július 29-i hamvasztása után. Ehhez persze kellett a fia is, dr. Stephen Smith, a Los Angeles-i székhelyű StoryFile mesterséges intelligenciát kutató vállalat társalapítója és vezérigazgatója.
A nagymama megjelenése sokkolta a gyászolókat, hát még amikor meg is szólalt.
A hamvasztása után készségesen válaszolgatott családtagjai, ismerősei kérdéseire.
Hogy működik a síron túlról?
A StoryFile 20 kamera digitális klónt hoz létre egy alanyról, és egy sor kérdésre rögzíti a válaszait – persze még az alany életében. A szakértők ezt követően feldolgozzák a felvételt, és a mesterséges intelligencia segítségével természetes hangzású válaszokat generálnak a kérdésekre.
Ha elkészült, feltöltik a StoryFile platformra, és itt létrejöhet a kétoldalú kommunikáció. A temetésen részt vevők beszélhetnek elhunyt szeretteikkel, mert a technológia valós idejű dialógus illúzióját kelti.
A 2017-ben elindított StoryFile-t eredetileg a holokauszt-túlélők történeteinek rögzítésére és fontos személyek emlékeinek megőrzésére hívták életre. A temetéseken való használat ötlete csak később merült fel.
Aki be szeretne kerülni a rendszerbe, annak a saját maga által választott – szerinte a rokonok által érdekesnek tartott – 75 kérdésre kell válaszolnia két percben. Ha olyan kérdést tesznek fel, amire nincs rögzített válasz, a rendszer továbbgördíti a párbeszédet, új kérdés feltevésére ösztönözve a kérdezőket.
Smith asszony és a Star Trek
Mrs. Smith egyébként sokat jótékonykodott életében, önkéntes munkát végzett, és egy nonprofit szervezet létrehozásával segített rászoruló embereken az Egyesült Királyságban és a világ elmaradott területein. A holokauszt emlékének életben tartásáért és oktatásáért végzett szolgálataiért 2005-ben megkapta a királynőtől a Brit Birodalom Rendje kitüntetést is.
Fia a forradalmi felvételt még télen rögzítette több órán keresztül, amikor az édesanyja rengeteg személyes kérdésre – gyerekkora, a szülei válása – válaszolt. De szóba került a politika, a környezetvédelem, a jövő is. Stephen elmondása szerint ez azért volt nagyon érdekes, mert korábban soha nem beszélgettek ilyen nyíltan ezekről a témákról.
A cég tavaly a (régi) Star Trek főszereplőjével, a 91 éves William Shatnerrel készített hologramot, hogy emléke és öröksége ne merüljön feledésbe a halála után, így a jövő nemzedékei tudnak majd beszélgetni vele – nem egy avatarral vagy hamisítvánnyal, hanem az igazi William Shatnerrel.
A StoryFile-technológia ma már bárkinek elérhető. Ha részt szeretnénk venni ebben a morbid kalandban, csak 39,99 fontot kell kipengetnünk.
(Borítókép: Marina Smith. Fotó: StoryFile)
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.