A fejedben dőlnek el a legnagyobb csaták?
További Tudomány cikkek
- Kiderült, az állva végzett irodai munka semmivel sem egészségesebb, mint ha ülve dolgozunk
- Horror vagy médiahack az első fejátültetés?
- És ön mennyit káromkodik a munkahelyén?
- Vulkánkitörések alakíthatták a Hold túloldalát
- Ufószkeptikusok, itt a magyarázat, miért nem találkoztunk még a földönkívüliekkel
A jelen tetteinek következményeit leginkább a most felnövő generációk érzik majd a bőrükön és mentális állapotukon is, ezért a korábbi évekhez hasonlóan a diákok, illetve az őket segítő tanárok ingyen regisztrálhatnak a Brain Barra, amit idén szeptember 21. és 22. között tartanak. Ahogy Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója fogalmazott:
A Z generáció tagjainak soha nem látott mennyiségű, zavaros, sőt sokszor egymásnak ellentmondó információk között kell eligazodnia a mindennapokban. Ehhez egyrészt megbízható tudásra, másrészt mentális erőre van szükségük. A mi fesztiválunk épp ebben a kettőben segít nekik.
A szakember úgy látja, bőven akad kihívás, amire válaszolni kell, amit a Brain Bar saját hazai kutatásai is alátámasztanak. Ezekből kiderül, hogy a Z generáció a klímaváltozás mellett egyre jobban szorong a háborúk hatásai és a fenyegető gazdasági válság miatt. És valóban: nem nehéz azt éreznünk, hogy bennünk, emberekben is elromlott valami. Ha csak körülnézünk, látjuk, hogy szinte nincs olyan ismerősünk, aki ne keresné a helyét a világban, és minden eddiginél többen magányosak vagy egyenesen depressziósak.
A fesztiválon ezért kiemelt figyelmet kap a mentális jólét,
enélkül ugyanis nem lesz sem sikeres, egészséges ember, sem békés társadalom. Több előadásnak kifejezett célja, hogy az új generációk olyan mintákat kapjanak az élethez, amelyek hozzájárulnak a belső harmónia megerősítéséhez egy látszólag széthulló világban: terítéken lesznek az emberi psziché és az elgépiesedés összefüggései, illetve a kapcsolataink jövője is.
Sok minden fejben dől el
A Brain Bar úgy gondolja, korunk fontos csatái nemcsak a harcmezőn dőlnek el, hanem a fejben is – az ambíciót, a tehetséget és a tudást pedig nem emésztheti fel a tehetetlenség, és ki-ki vállalva a maga felelősségét a jövőért, küzdhet azon a terepen, ahol tud. A fesztivál szervezői rávilágítanak ezekre a lehetőségekre, és gyakorlati kapaszkodókat is adnak a magyar fiataloknak önmaguk és világunk sorsának tudatosabb alakításához. Az érdeklődők a Talent Hub színpadon workshopok formájában HR-szakértők, vállalkozók és coachok útmutatásai alapján a sikeres karrierhez és személyes jövőhöz szükséges készségeket sajátíthatnak el többek között a vitakultúrával, az időmenedzsmenttel vagy a vállalkozásindítással összefüggésben is.
A jövőfesztiválnak a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is Budapest sokszorosan díjazott közösségi tere, a Magyar Zene Háza ad otthont. Hogy idén kik segíthetnek a világ jelenének és jövőjének értelmezésében, hogy Malcolm Gladwell és Jordan Peterson korábbi Brain Baros előadásai után kik tudnának most válaszolni az egyre összetettebb kérdéseinkre, az pár héten belül kiderül. Ingyenes belépők és kedvezményes early bird jegyek már elérhetőek a Brain Bar oldalán, a legfrissebb információkat pedig a Facebook-eseményben lehet folyamatosan nyomon követni.
(Borítókép: Brain Bar)