Amerikai középiskolában fedeztek fel egy 8,7 millió éves fosszíliát
A Los Angeles Times pénteken számolt be arról, hogy kutatók egy középiskolában két olyan helyet fedeztek fel, amelyek alatt fosszíliák, köztük egy kardfogú lazac és egy megalodon, kerültek elő. A két lelőhely egy 8,7 millió éves, miocén korból származó csont- és egy 120 ezer éves, pleisztocén korból származó kagylóágyat foglal magában − írta meg a The Guardian.
Az amerikai sajtóban megjelent felvételeken egy kihalt delfinfaj csigolya- és bordacsontja, egy kardfogú lazac állkapocscsontja, valamint több száz kis halcsigolya fosszíliája látható.
Prehistoric discovery! During a modernization project at San Pedro High School, millions of prehistoric fossils dating back 9 million years were unearthed. 🦴🔎
— ABC7 Eyewitness News (@ABC7) September 11, 2024
The fossils found beneath the campus include those of whales, fish and megalodon sharks! 🦈 https://t.co/nIMfkq4NE9 pic.twitter.com/H8ARX7fcI9
A Los Angeles Timesnak adott nyilatkozatában Richard Behl, a Kaliforniai Állami Egyetem geológusa elmondta, hogy a kutatók vizsgálják a fosszíliák kémiai és ásványi összetételét. A szakember elárulta, hogy a miocén korból származó fosszíliákat diatomitba, egy olyan üledékes kőzetbe zárták, amely egysejtű vízi algák megkövesedett vázmaradványaiból áll. Behl szerint a diatomit arra utal, hogy a terület gazdag volt algákban, ami elősegítette a különböző tengeri élőlényekből álló gazdag ökoszisztéma kialakulását.
Wayne Bischoff, az Envicom Corporation kulturális erőforrásokért felelős igazgatója hozzátette: „Mindezek a bizonyítékok segítenek a jövőbeli kutatóknak összerakni, hogyan nézett ki az ökoszisztéma mintegy kilencmillió évvel ezelőtt.”
Austin Hendy, a Los Angeles Megyei Természettudományi Múzeum helyettes kurátora elmondta, hogy a kutatók úgy vélik, hogy „volt egy tenger alatti csatorna, amely a sekélyebb vízből a mélybe szállított anyagot, és valahol a közelben vulkanikus tevékenység zajlott. Ez mindenkit nagy meglepetésként ért, amikor elkezdték kiásni ezeket az árkokat, hogy feltárják ezeket a halkövületeket” − tette hozzá a kurátor.