Naponta 2-4 új kínai madárinfluenzás van
Sajtóbeszámolókból kiderül, hogy a H7N9-cel megfertőzött emberek többsége idős, de a válságos állapotban lévők között van egy 31 éves szakács (Csiangszu tartományban) és egy 56 éves tanár is. Az egyetlen, aki eddig meggyógyult, egy négyéves kisgyermek.
A kutatók és az egészségügyi szakemberek továbbra is tanulmányozzák a vírust, amely gyaníthatóan most először terjedt állatról emberre; az ellene ható vakcina előállításán dolgoznak.
Egy tokiói kutatóintézetből származó információ szerint bizonyos jelek arra utalnak, hogy a H7N9 egyre ellenállóbb azokkal a gyógyszerekkel szemben, amelyekről azt gondolják, hatásosan vethetők be ellene. Ezek közé tartozik a Tamiflu és a Relenza.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közleményében mégis kijelentette, hogy az első vizsgálatok alapján ennek az állításnak az alátámasztására nincs meggyőző bizonyíték. Arra sincs bizonyíték, hogy a vírus emberről emberre terjedne – közli rendszeresen a WHO és Kína.
A madárinfluenza a gazdaságban is érezteti a hatását. A térségben több élőszárnyas-piacot bezártak, és például a legnagyobb kínai internetes áruház, a Taobao megtiltotta az élő baromfi online értékesítését Sanghaj térségében.
A kelet-kínai metropolisban több luxushotel, nemzetközi iskola levette menüjéről a csirkét, helyenként a tojást is. A Yum! Brands, a KFC gyorséttermi lánc amerikai tulajdonosa a megcsappant forgalom miatt máris jelentős visszaesésre számít áprilisban.