További Tudomány cikkek
- Történelmet írt a NASA, közelebb jutott a Naphoz, mint korábban bárki
- Ritka állatfajt találtak a tengerben, már a dinoszauruszokkal is együtt élhetett
- Nem várt helyről került elő Winston Churchill egyik híres levelének kézirata
- Gigantikus víztározót találtak az űrben, egy fekete lyuk mellett
- Az időszakos böjtbe belekopaszodhatunk
Kék, sárga, vörös
Nyomás és hő
A hamvakat először 3000 fokon megtisztítják, majd a természetes folyamatokat leképezve, 16 héten keresztül igen nagy nyomásnak és hőnek teszik ki őket. Ezt az eljárást egyébként a General Electric fejlesztette ki az ötvenes évek közepén, és azóta is hasonló módon gyártják a szintetikus gyémántokat ipari célokra. Avrum Blumberg, a chicagói DePaul egyetem kémiaprofesszora szerint lassan, nagy körültekintéssel eljárva meglehetősen jó minőségű gyémántot lehet előállítani emberi maradványokból.
Kiváló minőség
Egy lapnak Herro azt nyiltkozta, hogy az EGL fogja a LifeGem-gyémántok tanúsítványait kiállítani, de a cég közölte, hogy egyelőre nem állnak üzleti kapcsolatban. "Jelenleg az EGL USA-nak nincsen elegendő információja az új termékről ahhoz, hogy nyilatkozhasson" - írta Mark Gershburg, az EGL amerikai részlegének igazgatója válaszképpen az újságírók megkeresésére. De hozzátette, hogy elvileg lehetetlen megkülönböztetni a LifeGem termékeit más szintetikus gyémántoktól.
Japánban sikeres lehet
A LifeGem weblapja számos olyan amerikai temetkezési céget felsorol, amellyel üzleti kapcsolatban áll, és ahol meg lehet rendelni a szolgáltatást. Tavaly Amerikában az elhunytaknak körülbelül 26 százalékát hamvasztották el. Herro azonban már a tengerentúlra, nagyobb piacok felé kacsintgat, Japánban ugyanis ez a szám 98 százalék.