![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)
- Tudomány
- Ma Is Tanultam Valamit
- sorozatgyilkos
- bostoni fojtogató
- szavazás
- politika
- texas
- állami elismerés
Texasban elismerték egy sorozatgyilkos népességszabályozó módszerét
Tom Moore demokrata képviselő 1971-ben elkövette az év legnagyobb átverését, amikor rávette törvényhozó kollégáit egy állami elismerés megszavazására, ebben ugyanis a bostoni fojtogatóként elhíresült Albert De Salvo érdemeit méltatták. Az ehhez hasonló elismerésekben általában híres alkotók munkáját szokták honorálni.
![Albert De Salvo](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1932/19326/193263/19326316_69a2e680236fe5ce3feedd3dec46d56a_wm.jpg)
A tréfás kedvű Moore olyanokat írt a beadványában, hogy Albert De Salvo „önzetlenül szolgálta országát, államát és közösségét”, és „elismert vezető a maga területén”.
Massachusetts állam hivatalosan elismerte a szokványostól eltérő módszereit a népességszabályozás és az alkalmazott pszichológia területén
– írta a beadvány, hozzátéve, hogy De Salvo eredményei jelentősen hozzájárultak az orvoslás és a mentális egészség területének fejlődéséhez.
Moore persze csak arra akart rámutatni ezzel az ízléstelen tréfával, hogy a törvényhozók gyakran el sem olvassák, ami eléjük kerül, és sokszor fogalmuk sincs arról, hogy mit szavaznak meg. Miután elfogadták a beadványt, Moore rögtön visszavonta az egészet, így annak nem lett semmilyen jogi következménye.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)
Rovataink a Facebookon