Az 1995. december 2-án elindított SOHO (Solar and Heliophysical Observatory) űrszonda még mindig jól működik, bár egyre gyakrabban maradoznak ki felvételek. A legutóbbi izgalmas történések között egy a napsúroló üstökösök kategóriájába tartozó üstökös gyors megjelenését és Napba zuhanását örökítette meg a szonda. Pontosabban az üstökös valószínűleg nem érte el a Nap körülbelül 5600 kelvines hőmérsékletű felszínét, hanem már előtte elpárolgott.
A folyamat részleteit a napkoronát figyelő LASCO (Large Angle Spectrometric Coronagraph) kamerák nem tudják feltárni. Egyrészt azért, mert a napkorong átmérőjének nagyjából dupláját letakaró korong van a műszer fókuszában, tehát a Nap közvetlen környezete (azaz a felszíne fölötti 700 ezer kilométeren belüli térség) már nem látható. Másrészt nem elég sűrűn készülnek képek, és a folyamat igen gyors, a Nap fele zuhanó üstököst a Nap gravitációs tere folyamatosan gyorsítja. A végére már iszonyú távolságokat tesz meg egy-egy másodperc alatt, közben pedig a felszínét érő besugárzás a távolság négyzetével fordított arányban nő – egyre hevesebb UV sugárzásnak és napszélnyomásnak van kitéve a kilométeres nagyságrendbe eső üstökösmag.
A 2010. március 12-én az egyezményes koordinált világidő szerint 15:54-kor készült felvételen feltűnt igen látványos, hatalmas csóvájú üstökös szinte nyílegyenesen száguldott a Nap felé. A 19:54-kor készült felvételen érte el a mag a Napot letakaró korong peremét. 21:30 után a Nap felé még tovább mozgó csóva rohamosan halványul, maradványait utoljára a 22:30-kor készült felvételen lehet még látni, és a következő, 23:06-os felvételen már semmi nem vehető ki, ami az üstökössel lenne kapcsolatos. A belső korona plazmaszálainak struktúrájában láthatóan semmilyen zavarral nem járt az üstökös keresztülrepülése.
További érdekesség, hogy már az egy nappal korábbi felvételeken is látható volt egy teljesen ehhez hasonló pályán mozgó, csak sokkal kisebb test, valamint egy nappal később még ugyancsak hasonló kettő – amelyek szintén a Napban végezték. Ilyen üstökösláncolatot még eddig nem észlelt a SOHO. A szóban forgó testek valószínűleg egy a Kreutz-csoportba tartozó (a Nap közelében keringő), néhány száz évvel ezelőtt szétesett üstökös darabjai voltak.
A március 12-én megsemmisült fő darab a 2007. januári McNaught üstökös óta a legfényesebb üstökös volt, amit a SOHO lefényképezett.