Keresés

9 találat az Indexről, és a környékéről.

Idegesen elutasítják a racionális érveket

Idegesen elutasítják a racionális érveket

2018.02.15. 17:59 Módosítva: 2018-02-16 11:55:13
Hiába divat ma mást mondani, a közgazdaságtan ideológiamentes. Nem véletlenül prédikál a közgazdasági modell piacpártiságot, a szabad vállalkozás elfogadását, az egyéni gazdasági szerződések tiszteletben tartását. Az ELTE közgazdasági tanszékének vezetőivel, Pete Péterrel és Horváth Áronnal interjúztunk.

2015. február 4., 17:49

Luxusprostit csinálnak a közgazdaságtanból Luxusprostit csinálnak a közgazdaságtanból

A szakmai elit egy része fél nyíltan megcáfolni a hivatalos gazdaságpolitikai téziseket. A doktoranduszaink a másodvonalbeli osztrák szintet sem érik el. Az MNB alapítványok a KISZ-re emlékeztetnek. A kevés jó példa egyike pont a Defacto. Kiborultak a legjobb közgazdászaink.

2014. március 17., 10:55

Elmúlt négy év: az akarat diadala Elmúlt négy év: az akarat diadala

A kormány radikális lépéseinek jó része valódi problémákat célzott, de az egyszerű emberek hevességével nem lehet jól kormányozni. Összeomlás nem lesz, csak a gazdag országokhoz való felzárkózásról mondhatunk le jó darabig.

2013. február 18., 15:56

Bajnai: Nem ígérünk Kánaánt Bajnai: Nem ígérünk Kánaánt

Bruttó 400 ezer fölött jönne második szja-kulcs, újra lenne adójóváírás, eltörölnék a különadókat.

2012. október 5., 07:02

Látszik, hogy semmiféle szabályt nem szeretnek

Nem véletlen, hogy közgazdász már nem nagyon van a kormány közelében – mondja Pete Péter. Az ELTE közgazdászképzésének vezetője szerint egy kései szocialista államfelfogást erőltetnek ránk, és nagyon káros, ahogy a kormány a gazdaságot kezeli.

2008. január 9., 10:17

Pete Péter kapta a Popovics-díjat

Pete Péter egyetemi tanár, a Budapesti Corvinus Egyetem makroökonómiai tanszékének vezetője kapta tegnap a Popovics-díjat.

2003. július 3., 14:39

A forintmizérián százmilliárdokat veszít az állam

A magyar pénzügypolitika irányítói szinte minden hibát elkövettek, amit elkövethettek az elmúlt hónapokban. Interjú Pete Péterrel, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem makroökonómia tanszékének vezetőjével, aki szerint a pénzügyminisztérium nem tud mit kezdeni az ország meggyengült makrogazdasági helyzetével, míg a jegybank, bár spekulációkkal sikerült pénzt nyernie, ennél sokkal többet vesztett azzal, hogy rombolta tekintélyét.