Nem vicceltek a tesztüzemmel a Budai Parkszínpadon
További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
A hely viszont nagyon jól néz ki, szellős, tágas, kellemes a narancs színű árnyékolókkal, az óriás babzsák fotelekkel, a tesztüzemben 20 százalékkal olcsóbb árakkal, és szuper kedves kiszolgálással. (Egy rozé sportfröccs és egy fél literes bodzás limonádé 900 forintba került.)
Legutóbb 2003-ban egy didzseridu koncerten voltam itt (hogy milyen indíttatásból megy valaki didzseridu koncertre, arra most már magam sem tudnék ésszerű választ adni), de már akkor kellemesen lepukkant állapotban volt a hely, aztán hamar életveszélyessé is vált, úgyhogy bezárták tíz évre. Többször is írtunk róla, hogy a graffitis, elhanyagolt budai kerthelyiség helyén az Erzsébet térnél üzemelő népszerű Fröccsterasz tulajdonosai nyitottak itt új helyet, ami 10-23 óráig lesz nyitva, és a régi hagyománnyal ellentétben nem lesznek koncertek, csak halk zene szól majd a környéken lakók örömére.
Sokáig húzódott a felújítás és nyitás, a legelső nap két kisgyerekkel, egy rollerrel és egy babakocsival teszteltem a helyet, ami csak félig volt jó ötlet. Mert bár korábban nagyon gyerekbarátnak ígérték az új Parkszínpadot, egyelőre ebből kevés látszik. A főbejárattól érkezve nincs rámpa a lépcsőn, és a két nagy területi egységet (az egykori nézőteret és az egykori színpadot, illetve az amögötti ligetes bárpultot) összekötő átjárónál is lépcsők nehezítik a kerekes haladást. Oldalirányból viszont két helyről akadálymentesen be lehet jutni, és akkor csak a két nagy egység közti lépcső zavar be. Az egykori színpadi árokban elvileg homokozó lesz, ami egyelőre veszélyesnek tűnik (mély és nem túl guszta a homok), így le is van zárva. De oldalról le lehet menni az árokba, és amikor bementem egy bepottyant labdáért, konkrétan beszakadt alattam a talaj, és térdig zuttyantam a sáros homokba. Kerekek nélkül mindez nem gond, de a kisgyerekesekre biztosan többet kell majd gondolniuk a szervezőknek, legalábbis az első nap 17 és 19 óra között a vendégkör legalább 70 százalékát ők tették ki. Így öntökönszúrás lenne, ha gyerekes szemmel nem néznék át alaposabban, mi hogy legyen a szezonra.
Az első nap alapján összességében nagyon úgy tűnik, hogy olyan hely nyílt a Parkszínpadon, ami a Pagony mellett nagyon jól fog jönni Budán, ahol kellemesen lehet üldögélni, beszélgetni, és ahol a gyerekesek simán megférnek a békésen poharazgató társaságokkal. Első nap legalábbis így volt. És mivel nagyon közel lakom, és a nyitónapon nyitott ablaknál írom ezt a cikket, azt is elmondhatom, hogy az esti órákban egyáltalán semmilyen zaj nem hallatszik a legközelebbi lakásokba a Budai Parkszínpadról.