További Külföld cikkek
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: Bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
Száz magyar állampolgárt kellett a Külügyminisztériumnak a konzulok és önkéntes segítők hozzájárulásával felkutatnia a katasztrófasújtott Délkelet-ázsiai térségben, tudósított a Magyar Rádió a külügyi szóvivő keddi tájékoztatójáról. Ugyanakkor három Ausztriában élő magyar állampolgárról még mindig nem tudnak.
Nincs még utódjelölt
Polgár Viktor szóvivő a Külügyminisztériumban a múlt héten lefolytatott vizsgálatról azt mondta, hogy "a nagykövet és az illetékes területi főosztályvezető felmentésén túl további személyi következményei nem lesznek az ügynek". Az MTI szerint a külügyi vizsgálat írásos anyagát nem fogják nyilvánosságra hozni, "mivel annak fontos pontjai a Külügyminisztériumra tartoznak".
A külügyminiszter Vándor János nagykövetet egy nappal azután hazarendelte, hogy szabadságából csak másfél héttel a katasztrófa után tért vissza állomáshelyére, Thaiföldre. Az is kiderült, hogy sem Vándor János nagykövetet, sem pedig László Béla főosztályvezetőt nem bocsátotta el a minisztérium, de egyikük posztjára sincs még új jelölt.
A cunami sújtotta thaiföldi térségben mind szervezettebben folyik az áldozatok azonosítása, és közben felgyorsult a romeltakarítás - mondta Angyal Miklós, annak az osztrák orvoscsoportnak a tagja, amely a katasztrófa áldozatait segíti azonosítani január 3. óta Thaiföldön. Az orvosok dolga az, hogy minden lehetséges szempontot figyelembe véve rögzítsék azokat az adatokat, amelyek elősegíthetik egy áldozat azonosítását: az ujjlenyomatokat - ha erre lehetőség van ennyi idővel a katasztrófa után -, a fogakat, az esetleges különös ismertetőjeleket és a személyes tárgyakat - ezt egyébként már nemzetközi jegyzőkönyv rögzíti. A magyar orvos az osztrák és magyar illetékes szervek közötti megállapodás alapján került a csoportba.
A múlt év utolsó vasárnapján 9-es erősségű földrengés rázta meg a Délkelet-ázsiai térséget. Az Indiai óceán alatt történt rengés után óriási erejű szökőár pusztított, több mint százötvenezer ember halálát okozva. Bővebben > > >