Őket vesztettük el 2012-ben
A diszkó és az erotika királynője is idén hunyt el. Szívroham vitte el minden idők egyik legjobb bokszolóját, a maffia végzett egy kevésbé sikeressel. Meghalt a televíziózást a távirányítóval forradalmasító feltaláló és a világ leghíresebb fodrásza is.
A 77 évesen elhunyt Zádor Ervin vízilabdásról 1956-ban legendás fotó készült. A melbourne-i olimpián egy szovjet pólós megütötte, a vérző fejű Zádorról készült kép pedig bejárta a világsajtót. Sokan az 1956-os forradalom szimbólumaként értelmezték. Az olimpiai bajnok pólós nem is tért haza Ausztráliából, az Egyesült Államokba ment és halálig ott dolgozott úszóedzőként, Mark Spitz is tanítványa volt. (Fotó:
Staff / AFP)
Februárban 48 évesen hunyt el a világhírű énekesnő Whitney Houston, aki válása és drogproblémái után éppen visszatérni készült a szórakoztatóiparba. Houstont Los Angeles-i hotelszobájában halt meg, a kiérkező mentők még megpróbálták újraéleszteni, de hiába. A törvényszéki orvostani vizsgálat szerint receptköteles gyógyszerek és alkohol kombinációjától halt meg a fürdőkádban. (Fotó:
Georges Dekeerle / Europress / Getty)
Elhunyt Csurka István író, politikus. Március 27-én töltötte volna be 78. évét. Közéleti szereplőként a 80-as évek közepétől volt aktív, 1987-ben az egyik alapítója volt az MDF-nek és a Magyar Igazság és Élet Pártjának, utóbbit 1998-ban egyértelműen szélsőjobboldali retorikával vitte a parlamentbe. a 60-as évektől novellákat és drámákat is írt. (Fotó:
Nagy Attila / Index)
84 éves korában elhunyt Los Angeles-i otthonában a világ egyik leghíresebb fodrásza, Vidal Sassoon. Sassoon 1927. január 19-én született Londonban. Már 14 évesen fodrászsegédként dolgozott, de első önálló szalonját csak 26 évesen nyitotta meg. Az 1960-as években általa elindított új hajvágási és frizuraalkotási módszerek forradalmasították az egész szépségipart. (Fotó:
Duffy / Europress / Getty)
Hatvan éves korában, októberben elhunyt Sylvia Kristel holland színésznő, az Emmanuelle című erotikus film sztárja. Szépségére korán felfigyeltek, már 1969-ben modellszerződést kapott, 1973-ban megnyerte a Miss Tv Europe-ot, ennek köszönhetően rögtön három rendező is filmezni hívta. (Fotó:
Ralph Gatti / AFP)
Az ötvenéves Hector Camachót egy parkolóban lőtték le, egy Ford Mustangban üldögélt barátjával Adrian Mojica Morenóval, akit megöltek a támadásban. Valószínűleg a drogmaffia végzett a profi boxolóval, Moreno zsebében kilenc kis csomag kokaint találtak a rendőrök, míg a tizedik csomag megbontva a kocsi utasterében volt. (Fotó:
Clay Patrick Mcbride / Europress / Getty)
Hetvenhetedik születésnapja után három héttel elhunyt Garas Dezső, a legismertebb magyar színészek egyike. Rengeteg filmben szerepelt, főbb színházi alakításait és díjait felsorolni is nehéz.
(Fotó:
Benkő Imre / MTI)
43 éves korában öngyilkos lett Junior Seau, akit sokan az NFL liga legjobb linebackerjének tartottak, míg 2006-ban be nem jelentette visszavonulását. Felesége szerint elképzelhető hogy a pályája során szerzett agyrázkódásai hozzájárulhattak tettéhez. (Fotó:
Jim Rogash / Europress / Getty)
67 éves korában otthon, felesége karjaiban elhunyt Komár László. Gyógyíthatatlan betegségét az utolsó pillanatig titkolta. Az énekes 1962-ben kezdte pályafutását az első magyar rock and roll zenekarban, és nemsokára úgy tekintettek rá, mint a magyar Elvisre. (Fotó:
Friedmann Endre / MTI)
Ernst Borgnine hollywoodi legenda 95 éves korában veseelégtelenségben halt meg júliusban. A magyar közönség leginkább a Piszkos tizenkettőből – és annak folytatásaiból –, valamint a Szuperzsaruból ismerhette. A hazai mozikban legutóbb 93 éves korában, 2010-ben láthattuk Bruce Willis mellett a Redben. (Fotó:
United Artists / Northfoto)
A diszkó királynője május 17-én halt meg rákban, 63 évesen. Donna Summer a Broadwayon kezdte, az NSZK-ban lett sikeres, majd Amerikában egy egész korszakot meghatározott lemezeivel. Utolsó albuma 2008-ban jelent meg Kranyon címmel, a világzenei elemeket is tartalmazó lemezről két dal is feljutott a Billboard lista élére. (Fotó:
Michael Putland / Europress / Getty)
Meghalt Sid Watkins, aki 1978 és 2004 között a Forma-1 vezető főorvosaként dolgozott idegsebészként. 84 évet élt. Pilóták tucatjainak mentette meg életét vagy részesítette őket elsősegélyben, folyton azon fáradozott, hogy a versenypályák biztonságosak legyenek, a mai biztonsági előírások egy része is neki köszönhetőek. A képen a doktor és az 1994-ben halálos balesetet szenvedő Ayrton Senna. (Fotó:
Anton Want / Europress / Getty)
85 éves korában, Olaszországban meghalt a magyar gazdasági és politikai élet egyik legszínesebb egyénisége, a szeszgyáros-képviselő Zwack Péter. (Fotó:
H. Szabó Sándor / MTI)
Elhunyt Eugene Polley, a távirányító feltalálója. Pályafutása során összesen tizennyolc szabadalmat jelentett be; többek között az autórádió és a dvd, illetve a Blu-ray előfutáraként ismert videolemez fejlesztésében is közreműködött, legfontosabb találmánya azonban a Flash-Matic néven bemutatott távirányító volt. (Fotó:
Chicago Tribune / Europress / Getty)
Morgen Ferdinánd, paksi kosárlabdázó nagyon fiatalon, 22 éve korában halt meg, két héttel szívműtétje után. A 210 centiméteres center a bonyhádi és a paksi csapatban játszott, képességei alapján a jövő ígéretének tartották. Nyáron a válogatottba is meghívták, de betegsége miatt nem vállalta a szereplést. (Fotó:
Beliczay László / MTI)
Idén hunyt el Jack Tramiel (balra), a Commodore International alapítója és a számítástechnika iparág létrejöttének egyik legfontosabb alakja. 83 éves volt. Tramielnek egy lengyel zsidó család gyermekeként sok viszontagságon kellett átmennie, a második világháborúban őt és szüleit először Auschwitzba deportálták, majd apjával együtt átszállították a Hannoverhez közeli Ahlemben lévő munkatáborba.l 1954-ben alapította a Commodore-t, a cég eleinte írógépek javításával és irodabútorokkal foglalkozott. (Fotó:
michaeltomczyk.com)
Adam MCA Yauch, a Beastie Boys egyik alapítója május 4-én halt meg 47 évesen, nyálmirigyrák következtében. Yauch 2009-ben jelentette be, hogy rákban szenved, 2011-ben pedig azt posztolta a Beastie Boys weboldalára, hogy minden tesztje negatív lett. A zenekart áprilisban iktatták be a Rock and Roll Hall of Fame-be, ezen a buddhista MCA már nem tudott részt venni. (Fotó:
Michael Ochs Archives)
Szívroham következtében elhunyt a világ ökölvívásának egyik legnagyobb személyisége, Teófilio Stevenson (60) háromszoros kubai olimpiai bajnok. Stevenson az olimpiai érmek mellett három világbajnoki cím birtokosa is volt. Húszéves pályafutása alatt 321 mérkőzést vívott, ebből 301-et nyert meg. Az aktív ökölvívás befejezése után edzőként, illetve a kubai ökölvívó szövetség alelnökeként tevékenykedett. (Fotó:
Isifa / Europress / Getty)
Neil Armstrong, gyémántkoszorús pilóta, a koreai háború hőse, a Cincinnati Egyetem egykori tanára, és az első ember a Holdon. Az asztronauta 82 éves volt, a hónap elején bypass műtétet végeztek a szívén. A család szerint a szövődményekbe halt bele. (Fotó:
Pierre Guillaud / AFP)
Frank Tamás, a Hungaroring alelnöke 65 évet élt, ő volt az egyetlen magyar tagja a Forma-1-et irányító egyik legfőbb szervezetnek, a Forma-1 Világtanácsnak. 1994 óta a Magyar Nagydíj jegyértékesítésével foglalkozott, majd Baumgartner Zsolt menedzsere lett, a magyar pilóta az F1-ben is versenyezhetett. (Fotó:
Földi Imre / MTI)
61 éves korában meghalt Sally Kristen Ride, amerikai fizikus, volt asztronauta, az első amerikai nő az űrben. Ride 1978-ban csatlakozott a NASA-hoz, miután a Stanfordon szerzett diplomát angol és fizika szakon. Az űrkutatási hivatalhoz egy egyszerű újsághirdetésen keresztül került; 8000 jelentkező közül választotta őt a NASA. (Fotó:
Nasa / AFP)
Hollósi Frigyes, a Katona József Színház alapító tagja, a Nemzeti Színház színésze decemberben halt meg, 71 évesen. A Kisváros Járai őrnagya, a Tűzvonalban Kálmán bácsija hatvan magyar mozifilmben és számos tévéjátékban szerepelt. (Fotó:
Sándor Katalin / MTI)
Larry Hagman, a Dallas Jockey-ja 81 éves korában novemberben halt meg egy dallasi kórházban rosszindulatú daganatos megbetegedés okozta szövődmények következtében. Torokrákja volt, de a 90-es években májrákban és májzsugorodásban is szenvedett, ami évtizedekig húzódó alkoholizmusának következménye volt. (Fotó:
Gabriel Bouys / AFP)
November 13-án betegségben elhunyt Xantus János filmrendező. Az 59 éves, Balázs Béla-díjas művész a hetvenes-nyolcvanas évek ellenkultúrájának egyik leghíresebb filmese volt, két legnépszerűbb alkotása az Eszkimó asszony fázik és Pajor Tamás, a Neurotic önpusztító frontemberének megtérését bemutató Rocktérítő. (Fotó: Friedmann Endre / MTI)
Rovataink a Facebookon