Itt vannak az év legjobb természetfotói
Michael Nichols ezzel a képpel azt szerette volna megmutatni, milyen lehetett az oroszlánok élete, mielőtt végleg kihal a veszélyeztetett faj. Fél évig követte az állatokat a Szerengeti Nemzeti Parkban; ez a legjobban sikerült fotója. Akár a Disney is használhatná borítóképnek, ha élőszereplős horrorfilmet csinálna az Oroszlánkirályból. Ez a kép kapta az idei pályázat nagydíját.
(Fotó: Michael Nichols / Natural History Museum)Idén először nyerte meg magyar fotós a verseny madár kategóriáját. Bence az utolsó nevezési napon adta be a fotót, és így is sikerült felkeltenie a zsűri figyelmét. Korábban négyszer kapott díjat ebben a kategóriában.
(Fotó: Máté Bence / Natural History Museum)Ez tényleg nem egy Boris Vallejo-festmény, ahol a baloldali szögevő madárra már nem jutott színes tinta, hanem egy Ecuadorban készült természetfotó két miniatűr madár párbajáról. Tudták, hogy ez a tarka kis kolibri az egyetlen madárfaj, amelyiknek hosszabb a csőre, mint a teste? (Már ha a farkát nem számítjuk.) Nem véletlenül terjedt el a vicc, hogy a kolibrit úgy kell megenni, hogy kiszívják a csőrén át, és eldobják a maradékot. Épp ezért fotózni is nehéz őket. Jan Van Der Greefnek is csak stroboszkópos vakuval sikerült ezt a képet összehoznia, másodpercenként több mint 60 villanással. Ez kellett ahhoz, hogy a madarak szárnycsapása ne hasson elmosódottnak.
(Fotó: Jan Van Der Greef / Natural History Museum)Történet fehérben - ez a kép valódi címe, és nehéz bármit hozzátenni.
(Fotó: Jan Vermeer / Natural History Museum)Az oroszlán nem ismeri a metrikus rendszert, de tudja, hány kiló, mekkora erővel tud odacsapni a mancsával, és hogy körülbelül hány kilokalória táplálékot nyerne ki a szúrós kis ellenfélből. Aki viszont jól tudja, hogy támadás esetén megvédik majd a szúrós tüskéi. A kép címe: halálos érintés
(Fotó: Barrie Wilkins / Natural History Museum)
Rovataink a Facebookon