További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
"Az idén csaknem tízszer annyit, 200 millió forintot költ a fővárosi önkormányzat a kulturált ebtartás meghonosítására az elmúlt évi összeghez képest. A PR-célokra szánt 100 millió forintból azonban inkább járdatisztító gépekre és a kutyapiszok felszedésére alkalmas zacskók utcai kihelyezésére költenének" - mondta Szőke László, a képviselőcsoport vezetője.
Nem büntetnek a kutyaszarért
Az ellenzéki politikus nehezményezte, hogy miközben elviselhetetlen mennyiségű a kutyapiszok az utcákon, tavaly a közterület-felügyelők nem büntettek meg emiatt senkit, annak ellenére, hogy jogi lehetőségük lenne rá.
Szőke László felszólította a főváros vezetését arra, hogy kezdjen egyeztetéseket a kerületekkel, az állami szakhatóságokkal, illetve a törvényhozással a kutyatartással összefüggő jogszabályok egységesítésére a hatékonyabbá fellépés érdekében.
Háromezer kutyát altattak el tavaly
A Studio Metropolitana Urbanisztikai Kutató Központ Kht. (SM) év eleji felméréséből kiderült, a budapestiek egyik legnagyobb problémája a parkolás mellett a köztisztaság hiánya. A felmérésben részt vevő 1200 válaszadó jó része a gyakoribb takarítás mellett a szankcionálás bevezetésében vagy szigorításában látja a megoldást.
A frakcióvezető szólt arról is, hogy információik szerint egyre nő "az embertelen körülmények" között tartott, illetve az elhagyott, kidobott állatok száma. A fővárosi közterület-felügyeletnél tavaly összesen mintegy nyolcezer kutyatetem keletkezett.
A szervezetnél 3600 kutyát adtak le, 3006-ot elaltattak, mintegy 1100-at pedig befogadtak. Sikerült gazdához juttatniuk 1700 kutyát, az utcákról pedig mintegy 2100 állattetemet gyűjtöttek be. A politikus szerint legalább annyi bírságot kellene kiróni a kutyapiszok össze nem szedéséért, hogy abból a telep fenntartható legyen.
Kutyavacsora
Szőke László a jelenlegi állapotoknak tulajdonítja azokat a híreszteléseket, miszerint "kutyahús-árusítás folyik" Budapesten, elsősorban "az itt élő kínai népesség igényeinek a kielégítésére".
Mint mondta, munkatársainak a kínaiak is megerősítették ezt a hírt. Közölték azt is, "mivel Budapesten viszonylag könnyen lehet kutyahúshoz hozzájutni, így a környező országokból is egyre több kínai utazik egy jó kiadós kutyavacsorára Budapestre".