Nagyon érdekes honatyák
További Képviselők cikkek
Előszavunkat itt olvashatják.
Az össszeállítást Szegő Iván Miklós készítette.
A-D | G-H | J-Ne | Ni-R | S-Sz | T-V |
1.) Vita a Defend Kft.-vel.
A per szüneteltetését kérték a felek abban a polgári perben, melynek felperese, a Defend Kft. egymillió forintos kártérítést követel Nikolits Istvántól, a Horn-kormány egykori titkosszolgálati miniszterétől jó hírnévhez fűződő személyiségi jogainak megsértése miatt.
2.) Nem talált törvénysértést az ÁSZ, amikor a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok és a Nádor Rt. közötti speciális eszközök bérleti konstrukcióját ellenőrizte. A számvevőszék ugyanakkor jogosnak ítélte Orbán Viktor miniszterelnök tavaly augusztusi döntését, amellyel leállította az Rt.-nek történő egymilliárd 200 millió forint kifizetését. (Népszava, Népszabadság).
"Két feljelentés volt, az egyiket a KEHI tette meg, még '98-ban (a rendőrség felé), a másikat pedig a Nemzetbiztonsági Bizottság ugyanennek a KEHI vizsgálatnak az alapján tette meg a parlamenti vizsgálódások lezárultakor gyakorlatilag '99-ben. Most ezek a folyamatok azzal zárultak, hogy az ügyészség valóban elutasította, kétszer is - hiszen az első elutasítást megpanaszolta mindkét érintett, a KEHI és a Nemzetbiztonsági Bizottság is - bűncselekmény hiányában az egész halmazt" - Nikolits István nyilatkozata a Nap-Keltében.
3.) Vancsik-ügy.
Kovács Zoltán , a bizottság fideszes alelnöke érdekesnek találta, hogy Vancsik Zoltánnál akkor végeztek C-típusú átvilágítást, 1996-ban, amikor Nikolits István volt a titokminiszter, sőt a honatya fia apja első átvilágításakor távozott közös cégükből (Napi Magyarország, Népszava).
4.) Megfigyelési ügy.
A megfigyelési ügyet vizsgáló bizottság MDF-es tagja, Horváth Balázs a testület jelentéséhez olyan beadványt készít, amely szerint a Fővárosi Főügyészségnek kellene kivizsgálnia Nikolits István volt tárca nélküli miniszter kabinetfőnökének, Somogyi Tamásnak, valamint a Pinpoint Kft.-nek a kapcsolatát.
Nógrádi László (Fidesz), közlekedési miniszter
Halálos közlekedési baleset részese az a megkülönböztetett jelzést használó autó, amelyben a miniszter utazott.
Orbán Viktor (Fidesz), miniszterelnök
1.) Megfigyelési ügy.
Horn Gyula volt kormányfő szerint Orbán Viktor miniszterelnöknek ki kellene mondania, félretájékoztatták a megfigyelési ügyben, és bocsánatot kellene kérnie a szocialistáktól, mert az egész csak blöff.
Vancsik Zoltán, az MSZP frakcióvezető-helyettese napirend előtti felszólalásában hazugsággal vádolta Orbán Viktort a Xénia-ügy pontatlan megszellőztetése miatt.
2.) Nemzeti Színház: "A kormányfő a törvénytelen eljárás védelmezőjévé szegődött, Hámori miniszternek pedig nincs beleszólása a dolgok menetébe" - mondta Magyar Bálint.
3.) Bányaügy, pártpénzek, székházügy.
"Azt is tudjuk 1998 augusztusa, az ún. megfigyelési váddal kapcsolatba hozott, politikusok gazdasági érdekeltségeit tartalmazó, a cégnyilvántartásból kigyűjtött összeállítás nyilvánosságra kerülése óta, hogy az Ön családja jelentos bányavállalkozást muködtet, amelynek tőkéje a székházügyet követően indult gyors növekedésnek."
Mádai Péter (SZDSZ) azt kérdezte a miniszterelnöktől, hogy igaz-e az az állítás: a Fidesz-székház eladásából származó bevétel jelentős része Fidesz közeli vállalkozásokhoz jutott el. Igaz-e, hogy a Fico Kft.-hez 440 millió forint került a székház eladásából származó összegből? Igaz-e, hogy ebből a pénzből 102 millió forint jutott el a Quality Invest Rt.-hez? Igaz-e, hogy az rt. a tagok törzsbetétjéből tulajdoni hányadot vásárolt meg a Dolomit Kft.-ben. az Orbán család bányavállalkozásában? A miniszterelnök válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy a most elhangzott vádak az Élet és Irodalomban is megjelentek, és ha a válaszra kíváncsi a képviselő, az elsőfokú bírói ítéletben megtalálhatja azt. Eszerint a Fidesz-vezetők vagyoni gyarapodásának semmi köze a pártszékház eladásához. Orbán méltatlan dolognak tartotta az ilyen vádaskodást, különösen annak fényében, hogy az adóhatóság és az ÁSZ is ellenőrizte a Fidesz székházának eladását.
4.) Fidesz közeli cégek
5.) Repülés.
Burány Sándor (MSZP) azt ajánlotta a kormánynak, hogy "szálljon le a földre." A képviselő szóvá tette, hogy három malévos vezetőt mentettek fel, miután a miniszterelnök gépe Londonban nem érte el az ottawai csatlakozást, nem történt viszont felelősségre vonás akkor, amikor a menetrendszerű New York-i járat Washingtonban szállt le a kormányfő látogatása miatt.
6.) Postabank-ügy.
A Fidesznek soha semmi köze nem volt a Postabankhoz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Rádiónak adott szokásos szerda reggeli interjújában.
A Princz-féle Postabank a tavalyi választási kampányban szép summákat juttatott a győzelemre esélyes politikai pártoknak, és e tételeket működési költségein át számolta el. Továbbra sem tudni, mennyit kapott a Fidesz, és azt sem, mennyit tehettek zsebre a többiek.
Az adófizetők pénze bánja a Postabank és a Mahir Rt. leányvállalata, a Mahir Cityposzter Kft.-nek tavaly tavaszi 380 millió forintos ügyletét. Ezt immár, ha áttételesen is, de Járai Zsigmond pénzügyminiszter is elismeri.
1.) Lezsák Sándor, a Magyar Demokrata Fórum képviselője rágalmazás miatt feljelentette Pallag Lászlót, amiért kapcsolatba hozta őt az olajügyekkel.
2.) A Pesti Központi Kerületi Bíróságon kezdődött személyiségi jogi perben Pintér Sándor belügyminiszter azt sérelmezi, hogy Pallag László kisgazda parlamenti képviselő a Nógrádi Zsolt vallomását ismertető tájékoztatóján összefüggésbe hozta őt az olajos bűncselekményekkel.
1.) A Vasas Szakszervezeti Szövetség Szövetségi Tanácsa elfogadta Paszternák László elnök lemondását.
Visszahívja az Országgyűlés foglalkoztatási bizottságában betöltött posztjáról Paszternák László képviselőt az MSZP parlamenti frakciója. Az ellenzéki képviselőcsoport nagy többséggel döntött arról, hogy a szakszervezeti vezető etikai normákat sértett telekvásárlási ügyével (Népszava).
2.) Vadászatok és Postabank.
Pető Iván (SZDSZ), az SZDSZ korábbi elnöke
1.) Tocsik-ügy: "Úgy vélem, bár közvetlen felelősségünk korlátozott, sajnos, nem elhárítható, és kénytelenek vagyunk a történtek politikai következményein is eltöprengeni."
"Többször elmondtuk itt, a parlamentben is, parlamenten kívül is, hogy nem pusztán arról van ma szó, hogy találtatott egy korrupciós ügy - ami igaz -, és senkinek a felelosségét nem csökkenti, ha arról is beszélünk, hogy itt a magyar parlamenti demokrácia alapjairól van szó. Ha a parlamenti pártok nem tudják a korrupció további burjánzását megakadályozni, akkor ez az egész magyar parlamenti demokrácia alapjait érinti."
2.) Találkozók Tasnádival a Korda-villában.
Tasnádi Péter saját szervezet, esetleg párt alapítását készíthette elő a Korda-villában tartott tanácskozásokon - értesült a Napi Magyarország. Pető Iván elmondta: ő is járt a Korda-villában, vállalkozói fórumra hívták, de a szervezők kilétéről fogalma sem volt.
3.) Olajügy-cáfolat.
Érdekelt-e a türelmi zóna kialakításában, Mogyoród környékén?
Az MSZP országos egyeztetőbizottsága megtárgyalja Pusztai Csaba országgyűlési képviselő, a párt pénzügyi ellenőrző bizottsága elnökének ügyét. Pusztai cége révén érintett volt a Hungaroring közelében létesített ideiglenes türelmi zóna létrehozásában. Emiatt Horn Gyula volt pártelnök szorgalmazta, hogy az MSZP mielőbb szabaduljon meg Pusztaitól, aki etikai vizsgálatot kért ügyében. A képviselő elmondta: ha meghívják az egyeztetőbizottság ülésére, akkor a testület elé tárja a rendőrséggel és az önkormányzattal kötött szerződéseit, amelyek szerint cégének csupán a türelmi zóna műszaki előkészítése volt a feladata.
1.) Tizenhárom perben érintett Rapcsák András.
2.) Rapcsák András mentelmi joga - Dornbach Alajos nyilatkozata
Dornbach Alajos szabad demokrata képviselő közleményben szólította fel képviselőtársait, hogy a jövő héten függesszék fel Rapcsák András fideszes honatya mentelmi jogát. Szerinte ugyanis az Országgyűlés mentelmi bizottsága ezen a héten példa nélküli döntést hozott, amikor nem javasolta ezt, noha Rapcsák alaposan gyanúsítható a legfőbb ügyész megkeresése szerint a hivatalból üldözendő gazdasági bűncselekmény elkövetésével.
3.) Három (egykori vagy jelenlegi) fideszes polgármester (Szita Károly, Várhegyi Attila, Rapcsák András) ellen is büntetőeljárás vagy ügyészségi vizsgálat folyik.
A-D | G-H | J-Ne | Ni-R | S-Sz | T-V |