További Belföld cikkek
- „Csili-vili kiadványok, plakáthegyek, ingyen dínom-dánom”, dagad a botrány a csepeli óvodabezárások körül
- Pótlóbuszok, késések és kimaradó járatok – ez a kedd sem lesz a MÁV napja
- Újabb lépés a zöldebb bolygó felé: egymillió hulladékgyűjtő kukát oszt ki ingyen a Mohu
- Az Orbán-beszéd alatt őrizetbe vett exrendőr: Folytatom a tiltakozást, míg ki nem esek egy kórházablakból
- Holttestet találtak egy leégett tanyaépületben
Szabadság téri csatakürt
"Amint Orbán Viktor, volt miniszterelnök a Szabadság téren megfújta a csatakürtöt, világossá vált, hogy az ellenzéknek nem érdeke az új tévéelök megválasztása" - jelentette ki Újhelyi István szocialista médiapolitikus Baló leszavazása után, aki szerint a kormánypártok mindenképp az elnök gyors megválasztását szerették volna elérni, és hozzátette, hogy a választás sikertelensége ellenére az MTV-nek azonnali tőkeinjekcióra van szüksége az előző vezetés rossz gazdálkodása miatt.
A kuratóriummi elnökség még délelőtt három fordulóban szavazott az elnökjelöltekről. Az első körben Ágoston György és Friderikusz Sándor kapta a legtöbb - öt-öt - támogató szavazatot. Baló György és Siklósi Beatrix négy, Szabó Stein Imre és Székely Ferenc két szavazatot kapott, és egyet-egyet szerzett Tóth Tihamér, Kósa Somogyi György és Szenes Andrea. Egyáltalán nem szavaztak viszont Bródy Gáborra, Komlós Andrásra, Nagy Navarro Balázsra, Neizer Istvánnéra és Szurdi Miklósra.
A társadalmi nagykuratórium
A második fordulóban Baló György, Friderikusz Sándor és Siklósi Beatrix egyaránt öt szavazatot kapott, Ágoston György pedig kettőt. A harmadik fordulóban Baló kapta meg a kuratóriumi elnökség kétharmadának támogatását, míg Friderikusz és Siklósi Beatrix egyaránt négy szavazatot kapott. A kuratórium tagjai több jelöltre is szavazhatnak.
|
A jelöltről ezután a 21 civil szervezet képviselőivel kiegészült teljes kuratórium döntött hétfő délután. A testület többsége jobboldali beállítottságú, itt is kétharmados többség lett volna szükséges, de Baló Györgynek csupán kilencen szavaztak bizalmat. Így továbbra is Ragáts Imre vezeti az MTV-t. Az ő legitimitását a civil kurátorok egy része korábban megtámadta, és az ügyészség válaszára vár, hogy jogszerű volt-e az ideiglenes megbízatás.
"Lehetetlen a politikai döntés"
"Az elnökválasztás törvény által előírt menete és a kuratórium összetétele lehetetlenné teszi a politikai döntést - közölték korábban a Magyar Televízió Közalapítvány Kuratórium elnökségi tagjai. - Az MTV elnökének megválasztásáról téves információk láttak napvilágot az egyik pályázó mobilüzenetének feltörése kapcsán."
Az elnökség tagjai közül hármat a Fidesz, kettőt-kettőt az MSZP és az SZDSZ, egyet-egyet az MDF és a Független Kisgazdapárt jelölt az Országgyűlésben, amely az elnökség tagjait megválasztotta. "Ezért minden alapot nélkülöznek azok a feltevések, hogy bármely politikai pártnak, irányzatnak vagy oldalnak módja volna saját akaratát rákényszeríteni az elnökségre".
Az MSZP vezető politikusai még a pályázók szóbeli meghallgatása előtt Friderikusz Sándort választották ki. Ez a showman hangpostájáról lelopott és nyilvánosságra hozott, Lendvai Ildikó MSZP-s frakcióvezető által hagyott üzenetből derült ki.
|