További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
Tárlatvezetését, mint elmondja, így kezdte: "1945-ben a Vörös Hadsereg felszabadította hazánkat - ahogy ezt a kor retorikájában használták -, azaz negyven évig, a rendszerváltásig a szovjet megszállás évei következtek.". A fentieket hallva, Kiszely Gábor, a múzeum szakmai igazgatója figyelmeztette a tanárnőt, hogy a mondat ellenkezik a ház szellemével.
Lebolsevikozta
Az igazgató és a pedagógus vitába bonyolódott, Kiszely Gábor felszólította Ligetfalvi Orsolyát, hogy hagyja el az épületet. Amikor erre nem volt hajlandó, a szakmai igazgató lebolsevikozta, majd a biztonsági őrrel próbálta kidobatni, megalázva őt a tanítványai előtt, állítja a tanárnő. A pedagógus nem engedelmeskedett, s követelésére jegyzőkönyvet vettek fel az esetről.
Kiszely Gábort a megyei napilapnak azt nyilatkozta: nem hallotta az idézett mondat második felét, csak azt, hogy a Vörös Hadsereg felszabadította hazánkat.
A pedagógus a Népszabadságnak csupán annyit mondott: nem akar panaszt tenni a történtek miatt, viszont arra igényt tart, hogy Kiszely kérjen bocsánatot. Ennek érdekében ügyvédhez fordult.
Cáfolta ugyanakkor az Új Dunántúli Naplóban és a Népszabadságban megjelent állításokat a Terror Háza Múzeum szóvivőjem, Schlett Anna az Indexnek elküldött levelében (Lásd a keretest).
A szóvivő azt írja, a múzeumban csak a vezetéssel egyeztetett tárlatvezetés lehetséges lehetséges, valamint nem igaz az az állítás sem, miszerint a tanárnőt ki akarták volna tessékelni a múzeumból. Ezt a jegyzőkönyv is rögzítette, áll a levélben.