- A szolnoki viadalon megszerzett bajnoki cím önmagában senkinél sem garancia arra, hogy ott lesz a szegedi csapatban. Kíváncsi vagyok a klasszisainkra, a fiatalokra, és hogy hol tart a mezőny - nyilatkozta Angyal Zoltán még a verseny előtt.
Az esélyesek győztek
Az erős, változó irányú szél befolyással volt az eredményekre, ám a klasszisokat nem érdekelte az időjárás. Az egyéniben győztes Kovács Katalin kifejezetten örült annak, hogy úgymond nehéz körülmények között kellett nekivágnia az idénynek, a kenu-egyesben bajnok Kolonics György pedig idejét jónak tartotta volna enyhébb szélben is. Az olimpiai bajnok egységek közül csak a férfi kajak-négyes versenyzett a sydneyi összeállításban, s szinte magától értetődően nyerte meg a versenyt.
|
Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor Az olimpiai kvartett
|
- Májusban, az idény elején ennyi várható a versenyzőktől - mondta Angyal Zoltán szövetségi kapitány. - Azt már most is látni lehet, hogy a tavalyi sikeremberekkel az idén sem lesz gond.
Szombat délután az 500 és 200 méteres selejtezők sem szolgáltak váratlan eredménnyel, akiknek illett, simán jutottak be a vasárnapi finálékba.
Az 1000 m-es döntők eredményei:
| |
nők:
k-4:
1. Dékány Kinga, Szabó Ágnes, Bóta Kinga, Keresztesi Alexandra (Tiszaújváros, MTK) 3:28.430 p
2. Rasztótzky, Móni, Viski, Szonda (MTK, Tiszaújváros) 3:30.870
3. Szádovszky, Rácz, Benedek, Gyertyánffy (UTE, KSI) 3:33.360
k-1:
1. Kovács Katalin (MTK) 4:06.770 p
2. Szabó (Tiszaújváros) 4:09.050
3. Bóta (Tiszaújváros) 4:12.490
k-2:
1. Móni Katalin, Viski Erzsébet (MTK, Tiszaújváros) 3:50.740 p
2. Rasztótzky, Szonda (MTK, Tiszaújváros) 3:52.430
3. Bóta, Szabó (Tiszaújváros, MTK) 3:52.720
férfiak:
c-1:
1. Kolonics György (Csepel) 3:58.000 p
2. Kozmann (Atomerőmű) 4:02.020
3. Iván (KSI) 4:04.400
k-1:
1. Storcz Botond (Démász-Szeged) 3:33.280 p
2. Kökény (Csepel) 3:33.730
3. Kammerer (Győr) 3:38.200
c-2:
1. Fürdök Gábor, Hüttner Csaba (Szeged) 3:45.550 p
2. Koncz, Jakus (Csepel) 3:47.090
3. Hoffman, Novák (MTK, Honvéd-Westel) 3:48.450
k-2:
1. Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián (MTK, Csepel) 3:20.570 p
2. Siebel, Bauer (Csepel) 3:22.470
3. Baranyai, Eigner (MULTI SE) 3:23.980
c-4:
1. Fürdök Gábor, Hüttner Csaba, Belicza Béla, Kozmann György (Démász-Szeged, Csepel, Atomerőmű) 3:27.380 p
2. Pulai, Buzál, Ispán, Pihelevics (Honvéd-Westel) 3:29.110
3. Györe, Csabai, Koncz, Jakus (Csepel) 3:33.560
k-4:
1. Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (Győr, Démász-Szeged, Csepel, Honvéd-Westel) 3:00.880 p
2. Siebel, Kökény, Mangel, Molnár (Csepel, Honvéd-Westel, Démász-Szeged) 3:02.510
3. Réti, Fekete, Jármy, Borhi (Építők, Kaposvár) 3:05.350
|
|
Meglepetések nélküli második versenynap
Valamennyi számban előre kiszámítható volt, hogy kik nyernek, ami persze nem jelenti azt, hogy ne akadt volna néhány jó teljesítmény. A nők mezőnyében különösen a kettes eredménye volt figyelemre méltó, hiszen Kovács Katalin az idén elsősorban az egyesre figyel, így a győztes Szabó, Bóta egységnek jó esélye van arra is, hogy az idény további versenyein kivívja a világbajnoki részvételt.
A férfiak közül a szegedi kenusok emelkedtek ki, az ő eredményüket egyértelműen dicsérték a szakemberek.
Az 500 m-es döntők eredményei:
| |
nők:
k-4:
1. Dékány Kinga, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga (Tiszaújváros) 1:38.970
2. Kovács K., Szabó Á., Fazekas, Keresztesi (MTK) 1:41.430
3. Bogdány, Rácz, Benedek, Szilágyi (KSI) 1:43.610
k-1:
1. Kovács Katalin (MTK) 1:58.090
2. Szabó Sz. (Tiszaújváros) 1:59.030
3. Viski (Tiszaújváros) 2:01.130
k-2:
1. Szabó Szilvia, Bóta Kinga (Tiszaújváros) 1:48.880
2. Kovács K., Szabó Á. (MTK) 1:50.960
3. Dékány, Viski (Tiszaújváros) 1:52.980
férfiak:
c-1:
1. Kolonics György (Csepel) 1:53.220
2. Kozmann (Atomerőmű SE) 1:55.940
3. Belicza (Csepel) 1:56.390
c-2:
1. Hüttner Csaba, Fördök Gábor (Démász-Szeged) 1:47.050
2. Buzál, Novák (Honvéd Westel) 1:49.050
3. Koncz, Jakus (Csepel) 1:49.380
k-1:
1. Vereckei Ákos (Csepel) 1:43.420
2. Borhi (Kaposvári SC) 1:45.460
3. Bártfai (MTK) 1:45.830
k-2:
1. Kammerer Zoltán, Storcz Botond (Győr, Démász-Szeged) 1:32.580
2. Kökény, Horváth G. (Csepel, Honvéd-Westel) 1:33.960
3. Kadler, Babella (Győr, Csepel) 1:34.620
c-4:
1. Hüttner Csaba, Fürdök Gábor, Kolonics György, Csabai Edvin (Démász-Szeged, Csepel) 1:36.710
2. Feil, Ipacs, Fehér, Kozmann (Atomerőmű SE, BSE-ESMA) 1:37.830
3. Buzál, Ispán, Hoffman, Végh (Honvéd-Westel, MTK) 1:38.290
k-4:
1. Siebel Lajos, Kökény Roland, Molnár Péter, Horváth Gábor (Csepel, Démász-Szeged, Honvéd-Westel) 1:24.730 p
2. Katyina, Babella, Kadler, Bauer (Csepel, Győr) 1:25.590
3. Mangel, Jármy, Beé, Hegedűs (Honvéd-Westel, Építők, Démász-Szeged) 1:26.690
|
|
|
Kolonics György A bajnokság legeredményesebb versenyzője
|
vasárnap délután
200 méteren
Fehérvári Vince vitte a prímet, a szegedi kajakos három számban indult, háromban nyert. Kitett magáért a fiatal
Paksy Tímea is, a 18 esztendős tehetség két érmet szerzett, teljesítménye a verseny kellemes meglepetése volt.
Szabó Szilvia és a kenus
Kolonics György volt a bajnokság legeredményesebbje, mindketten öt aranyérmet szereztek. A férfi kajakosoknál
Storcz Botond vitte a legtöbbre, háromszor állhatott föl a dobogó legmagasabb fokára.
Az idénynyitó színvonalával nem volt gond
- Nehezen fogadták el a klubok, hogy a legrangosabb hazai versennyel kezdődjék a szezon, ám a végeredmény nem igazolta a kétkedőket. Nívós küzdelmeket hozott a viadal, a legjobbakról kiderült, hogy jól sikerült a felkészülésük, olyan állapotban vannak fizikailag, és lelkiileg, amilyenben lenniük kell ilyenkor, májusban - mondta Angyal Zoltán szövetségi kapitány, aki a terveivel ellentétben csak hétfőn közli, kik képviselik Magyarországot a jövő hét végén, a hagyományos szegedi regattán. A szakvezető annyit azért elárult, hogy Paksy Tímea mindenképpen ott lesz a csapatban.
A 200 méteres döntők eredményei
| |
nők:
k-1:
1. Szabó Szilvia (Tiszaújváros) 43.360 mp
2. Kőbán (BSE) 44.160
3. Paksy Tímea (KSI) 44.459
k-2:
1. Kovács Katalin, Szabó Szilvia (MTK, Tiszaújváros) 40.100
2. Dékány, Viski (Tiszaújváros) 40.800
3. Kőbán, Laky (BSE) 41.210
k-4:
1. Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Fazekas Krisztina (MTK, Tiszaújváros) 36.730
2. Paksy, Rácz, Gyertyánffy, Benedek (KSI) 38.370
3. Dékány, Rasztótzky, Szonda, Móni (Tiszaújváros, MTK) 38.670
férfiak:
k-1:
1. Fehérvári Vince (Démász-Szeged) 36.880
2. Eigner (MULTI) 37.390
3. Beé (Honvéfd-Westel) 37.820
k-2:
1. Fehérvári Vince, Hegedűs Róbert (Démász-Szeged) 34.090
2. Molnár, Pusztai (Démász-Szeged) 34.9600
3. Bártfai, Horváth (MTK, Honvéd-Westel) 35.420
k-4:
1. Bártfai Krisztián, Fehérvári Vince, Beé István, Hegedűs Róbert (MTK, Démász-Szeged, Honvéd-Westel) 30.890
2. Kammerer, Storcz, Vereckei, Horváth (Győr, Démász-Szeged, Csepel, Honvéd-Westel) 31.580
3. Szélpál, Biczók, Molnár, Pusztai (Démász-Szeged) 32.060
c-1:
1. Kolonics György (Csepel) 41.460
2. Belicza (Csepel) 41.890
3. Malomsoki (Dunaferr) 42.240
c-2:
1. Kolonics György, Buzál Miklós (Csepel, Honvéd-Westel) 40.490
2. Feil, Kozmann (Atomerőmű) 40.880
3. Fürdök, Hüttner (Démász-Szeged) 41.220
c-4:
1. Feil Imre, Ipacs László, Fehér Imre, Kozmann György (Atomerőmű, BSE) 36.470
2. Malomsoki, Iván, Zala, Vasali (Dunaferr, KSI, BSE) 36.820
3. Belicza, Kovács, Koncz, Jakus (Csepel) 37.470
|
|
Kövesse az Indexet Facebookon is!
Követem!