Alonso hajszállal nyert Schumacher előtt

2005.04.24. 15:46
Minden idők egyik legnagyobb csatáját futotta a San Marinó-i Nagydíjon Fernando Alonso és Michael Schumacher, melynek végén a spanyolt intették le elsőként. A harmadik Jenson Button lett.
Minden idők egyik legnagyobb csatáját futotta a San Marinó-i Nagydíjon Fernando Alonso és Michael Schumacher, melynek végén a spanyol győzött a világbajnok előtt. A harmadik Jenson Button lett, a másik Renault-val Giancarlo Fisichella és a szintén ferraris Rubens Barrichello nem ért célba.

Raikkönen hamar kiállt

A rajt után az első kockáról induló Kimi Raikkönen nyolc körön át vezetett, de akkor hirtelen lelassult, és műszaki hiba miatt a boxba parkolt. Az első helyet Alonso vette át, a második időmérőjét elrontó, 13. kockáról induló Michael Schumacher csak a tizenegyedik volt. (Fisichella öt kör után kicsúszás, nem sokkal később Barrichello műszaki hiba miatt esett ki.)

Az élen a Renault-pilóta tizenkét másodperccel volt Jenson Button és bő fél perccel a tankolások után harmadik helyre került Michael Schumacher előtt, ám a német ferraris hihetetlen tempóban vezetett. Másfél-két másodperccel gyorsabban körözött, mint az előtte állók, és azok után, hogy a 27. körben tankolt, a 40. fordulóra utolérte Buttont.

Szenzációsan előzött Schumacher

Az előzés viszont nem ment egyszerűen, fél másodpercnél közelebb ugyanis nem tudott kerülni a BAR-Hondához. Az Aqua Minerale-kanyarkombinációból kijövet viszont lekörözetteket értek utol, Button hezitált, Schumacher kitört mögüle, és egy szenzációs manőverrel - szinte átrepült a sikánon - megelőzte. (46. kör)

Két körrel később megtankolták a Ferrarit, és a depóból visszatérve az időközben szintén megálló Alonso möge, de csak 3-4 másodperc hátránnyal tért vissza Schumacher. Ezt a különbséget két kör alatt 2-3 tizedre csökkentette, ám Alonso ellenállt: a hétszeres világelső már a pálya szinte minden pontján kidugta a kocsija orrát a szélárnyékból, de a spanyol rendre zárta az ideális ívet, így nem jött össze az előzés.

Alonso elviselte a nyomást

Tizenhárom környi kiélezett csata után sem sikerült elmennie a vb-t vezető pilóta mellett, és - bár túl nagyot nem kockáztatott - el kellett fogadnia a második helyet. Alonso végül 215 ezredes előnnyel nyerte idei harmadik, karrierje negyedik F1-es versenyét.

A Renault pilótája a pontversenyben 26 egységre növelte előnyét Michael Schumacher előtt, aki harmadiknak ugrott előre. A futam után a boxutcában vétséget elkövető Ralf Schumachert huszonöt másodperces büntetéssel sújtották, így elveszítette nyolcadik helyét, és a tizenegyedikre csúszott vissza.

Alonso: "Nem gondoltam a második helyre"
Fernando Alonso: "Életem legnagyobb csatája volt. Tudtam, hogy Schumacher több mint egy másodperccel gyorsabb nálam, ezért mindenáron igyekeztem tartani az első helyet. Ez sikerült is, ráadásul a lekörözetteket sem akartam utolérni, ezért a kanyarokban a szokásosnál jobban lefékeztem. Arra egy pillanatig sem gondoltam, hogy feladom, és második leszek, tudtam, hogyha ha kellően figyelek, magam mögött tudom tartani a Ferrarit. Végül sikerült is."
Michael Schumacher: "Óriási harc volt, és egy kicsit csalódott vagyok. Folyton arra gondolok, mi lett volna, ha a reggeli időmérőn nem rontom el a körömet. Ritkán történik velem ilyen, de épp ma történt meg, ami bosszantó. Alonsót egyszerűen nem tudtam megelőzni, nagyon jól gyorsított ki a kanyarokból. Buttont is csak nehezen sikerült, ha nem csúszik meg egy kicsit, nem tudtam volna elmenni mellette. Nem tudok igazán boldog lenni, de a lényeg, hogy beérett az utóbbi hetek emberfeletti munkája, a csapat rengeteget dolgozott, a Bridgestone-nal együtt hihetetlenül sokat készültünk".
Jenson Button: "Jó verseny volt, a legutóbbi futamhoz képest nagyot léptünk előre, remek érzés újra a dobogón állni. Schumachert nem tudtam tartani, de nem vagyok csalódott, örülök a harmadik helynek".

A San Marinó-i GP körről körre

13.59: Minden autó elindult a felvezető körre. Imolában borús az idő, az előrejelzések szerint 15 óra körül eső várható.

Rajt: Raikkönen és Alonso tökéletesen jött el, Michael Schumacher kicsit hátrébb szorult a 13. helyről.

1.kör: Raikkönen, Alonso, Button, Trulli a sorrend, Michael Schumacher visszakerült az indulási pozíciójába.

20 G. Fisichella Renault + 57 kör

2: Raikkönen folyamatosan távolodik, Barrichello a kilencedik, Fisichella a 11., R. Schumacher a 12., M. Schumacher a 13.

3: Raikkönen futotta a legjobb kört, és mögötte Alonso is eltávolodott már Buttontól. Trulli a negyedik, majd Sato, Webber, Wurz, Villeneuve és Barrichello következik.

5: Giancarlo Fisichella kicsúszott és a gumifalnak csapta az autóját. Feladta a versenyt.

8: Raikkönen bő három másodperccel vezetett, de hirtelen lelassult, és Alonso átvette a vezetést. A finn a boxba gurult és a kocsiját a garázsba tolták.

9: Alonso nyolc másodperccel vezet Button és 16-tal a harmadik Trulli előtt.

13: A 3-8. helyen nagyon szoros a verseny, Trulli, Webber, Sato, Wurz, Villeneuve és Barrichello négy másodpercen belül van.

14: Michael továbbra is az öccse mögött, a 11. helyen fut, hátránya több mint fél perc Alonso mögött.