Alonso nyerte a Francia GP-t

2005.07.03. 13:46
Rajt-cél győzelmet aratott a Francia GP-n Fernando Alonso. akit csak a második Kimi Raikkönen tudott valamelyest megszorítani. A néha taktikailag izgalmas, ám semmiképp nem látványos futamon Michael Schumacher lett a harmadik.
Rajt-cél győzelmet szerzett a Francia Nagydíjon Fernando Alonso. A Renault pilótáját csak a második Kimi Raikkönen tudta valamelyest megszorítani, ám ő is 11 másodperes hátránnyal ért célba. A harmadik Michael Schumacher lett.

20 C. Klien Red Bull

A spanyol vb-éllovas már a rajtnál meglépett, és uralta a versenyt. Győzelmét csupán az veszélyeztethette, hogy a 13. helyről induló Kimi Raikkönen kéttankolásos taktikájával hamar feljött a második helyre. Alonso háromszor állt meg üzemanyagért, de ez is belefért.

Schumacher újra dobogón

Indianapolisi győzelme után Michael Schumacher újra dobogóra állhatott, a Ferrari remek stratégiájával sikerült megelőznie a boxban Jarno Trullit, majd biztosan tartotta a negyedik helyet. Később megelőzte a műszaki hiba miatt lelassult Juan Montoyát, aki néhány körrel később ki is állt.

Alonso és Raikkönen fölényét jellemzi, hogy csak a hétszeres világbajnokot nem körözték le, de ő is több mint egy perccel mögöttük ért célba.

A 23 éves versenyző az összetettben 24 ponttal vezet Raikkönen és 29-cel Michael Schumacher előtt.

A Francia Nagydíj körről körre

13.58: Elindultak az autók a felvezető körre.

Rajt: Alonso tökéletesen jött el, de Trulli és Michael Schumacher is megtartotta a helyét. Barrichello negyediknek jött el.

22 V. Liuzzi Red Bull 1

1. kör: Sato, Fisichella, Montoya, Button a további sorrend, Kimi Raikkönen már 11-ik.

2: Christian Klien feladta a futamot műszaki hiba miatt. Alonso nagyon gyors, már másodpercekkel vezet.

3: A spanyol Renault-pilóta előnye négy másodperc, Raikkönen a 10. helyen.

5: Alonso előnye már hét másodperc, körönként 1-1,5 másodperccel gyorsabb Trullinál is.

7: Michael Schumacher tapad TRullira, de hátrányuk már 10 másodperc Alonso mögött.

12: Alonso kicsit visszavett, de így is 15 másodperc az előnye.

15: Húsz másodperccel vezet a Renault. Sato tankolt.

17: Rubens Barrichello is üzemanyagot vett föl. Alonso Renault-ja rettentő gyors. Raikkönen már a hetedik.

18: Michael Schumacher és Jarno Trulli egyszerre tankoltak, a ferraris megelőzte a boxban a Toyotát.

19: Giancarlo Fisichella is tankolt, de Alonso mér mindig nem. Az olasz mellett a depóban elment Jenson Button, sok benzint kapott Fisichella.

20: Alonso is tankolt, a McLarenek még nem.

8 Jordan 11
9 Minardi 7
10 BAR 5

21: Alonso, Montoya, Raikkönen a sorrend, a mclareneseket nem is várják a boxban.

22: Michael Schumacher a negyedik, Trulli az ötödik. Sato megelőzte Barrichellót a hajtűkanyarnál.

24: Montoya és Raikkönen 9, illetve 11 másodperccel vannak Alonso mögött, és gyorsabbak, mint a Renault. Raikkönené a leggyorsabb kör.

25: Montoya kiállt tankolni, kétmegállásos taktikán van.

26: Raikkönen újra a leggyorsabb kört futotta, gyorsabb Alonsónál is.

27: Sato kicsúszott a hajtűkanyarban, de visszajött.

28: Raikkönen tankolt, ugyan annyit kapott, mint Montoya, de megelőzte csapattársát, aki harmadik. Michael Schumacher negyedik.

32: Alonso 30 másodperccel vezet, és gyorsabb jelenleg, mint a McLarenek.

34: Michael Schumacher újra tankolt, de nagyon kevés benzint kapott. Sato is a depóban járt. Trulli, Barrichello, Button, Fisichella az 5-8. helyen.

36: A McLarenek erősítettek, valamivel gyorsabbak, mint Alonso. Friesacher autójának bal hátsó gumija defektet kapott. Az osztrák fel is adta a futamot.

Klikk a képre!
39: Ismét Alonso a leggyorsabb, 33 másodperccel vezet. A másik Minardi is kiesett, Albers ugyanúgy defektet kapott, mint Friesacher, ám ő ki is csúszott. Elég keményen ütközött a gumifalnak.

40: Alonso másodszor jött tankolni. A spanyol vezet még mindig, de szinte biztosan még egyszer tankolnia kell. A finn szintén egyszer fog még a boxba menni.

44: A Renault 14 másodperccel van a McLaren előtt. Fisichella tankolt másodszor is.

45: Montoya nagyon lelassult, Mark Webber 'visszakörözte' magát.

46: Montoya autója alig gyorsul, mintha váltóhibája lenne. Michael Schumacher könnyedén meg is előzte, így már harmadik a világbajnok.

47: Montoya a fűre parkolt, és feladta.

48: Alonso körözte le Barrichellót, a brazil kissé feltartotta a vezető kocsit.

49: Alonso 13 másodperccel van Raikkönen előtt.

50: Sato megint kicsúszott, de megint visszajött. Mintha olaj került volna elé a pályán.

51: Michael Schumacher harmadszor is tankolt.

53: Michael Schumacher a harmadik, bő egy másodperccel Fisichella előtt.

A dobogósok nyilatkozatai
Fernando Alonso : "Nagyon elégedett vagyok, remek verseny volt. Nagy erőt adott nekem, hogy rengeteg Renault-szurkoló volt a lelátókon. Az utolsó tankolásom után már tudtam, hogy meglesz a győzelem".
Kimi Raikkönen: "A motorcsere tönkretette a versenyemet is. Megtettem amit lehetett, de csalódott vagyok a második hellyel".
Michael Schumacher: "Jó futam volt, előre léptünk. sajnos Trulli mögött sok időt veszítettem. Nem tudom pontosan, mi lett volna, ha hamarabb elé kerülök, de talán a harmadik hely volt a maximum".

55: Raikkönen utoljára állt meg tankolni.

56: Alonso még mindig nem jött ki tankolni, még 14 kör.

58: Tankolt a spanyol pilóta, biztosan visszajött az élre. Legalább 15 másodperccel vezet.

59: Fisichella is a depóban járt, de lefullasztotta az motorját, és sok időt veszített.

62: Alonso lekörözte a negyedik Buttont is. Tizennyolc másodperccel vezet.

67: Alonso biztosan vezet, Raikkönen, Michael Schumacher, Button, Trulli, Fisichella, R. Schumacher, Villeneuve a sorrend. Három kör van még hátra.

70., utolsó kör: Fernando Alonso megnyerte a Francia GP-t Kimi Raikkönen és Michael Schumacher előtt.