Alonsoé az első kocka Brazíliában

2005.09.24. 17:52
A vb-favorit Fernando Alonso szerezte meg az első rajtkockát a Brazil nagydíj időmérő edzésén. Legnagyobb riválisa, Kimi Raikkönen hibázott és csak ötödikként rajtolhat.
Magabiztosan szerezte meg az első rajthelyet a vasárnapi Brazil Nagydíjra Fernando Alonso. A Renault pilótája 25 ponttal vezeti az összetett versenyt, és ha a futamon hat pontot, azaz harmadik helyet szerez, biztosan világbajnok.

Raikkönen rontott

Egyetlen vb-riválisa, Kimi Raikkönen viszont csak ötödik lett, mert elrontotta az első kanyart. Csapattársa, Juan Pablo Montoya a második pozícióból indulhat, a másik Renault-pilóta, Giancarlo Fisichella követi őt. A negyedik kocka Jenson Buttoné.

A 'búcsúzó' világbajnok, Michael Schumacher edzése nem sikerült rosszul, hetedik lett, de a Red Bull-os Christian Klien megelőzte. Rubens Barrichello utolsó ferraris versenyén a 10. helyről indulhat.

Trulli a motorja miatt esett vissza

A toyotás Jarno Trulli a pályán a nyolcadik időt teljesítette, de mivel autójában motort kellett cserélni, csak 18-ként startolhat.

A Brazil GP magyar idő szerint vasárnap 19 órakor kezdődik.

A Brazil Nagydíj időmérője percről percre

18.00: Giancarlo Fisichella kezdte az időmérőt, ideje 1:12.558.

18.03: Takuma Sato következett volna, de mivel a belgiumi balesetért, amikor kilökte Michael Schumachert, tízrajthelyes büntetést kapott, meg sem próbálkozott a mért körrel. Inkább a depóból fogja kezdeni a vasárnapi futamot.

20 R. Doornbos Minardi nem fejezte be a körét

18.05: 1:12.976-tal csak második a héteszeres világbajnok.

18.08: David Coulthard 1:13.844-gyel a harmadik.

18.10: 1:13.041-es idővel Jarno Trulli vette át a harmadik pozíciót. 18.21: A német RTL televízió információi szerint viszont az olasz pilóta Toyotájában motort kellett cserélni. Tízpozíciós büntetést kap emiatt.

18.14: Antonio Pizzonia, aki még mindig a sérült Nick Heidfeldet helyettesíti a Williamsnél, a negyedik időt futotta. Hátránya bő egy másodperc Fisichella mögött.

18.16: 1:12.145-tel Juan Pablo Montoya átvette a vezetést.

18.17: A minardis Robert Doornbos megpördült és lecsúszott a pályáról. Visszajött, de a körét nem fejezte be.

18.19: A másik Minardival Cristijan Albers 1:14.763-as kört futott, a hetedik hely az övé.

18.20: Nem sokáig tarthatta a remek pozíciót, a jordanes Narain Karthikeyan átvette a helyét.

18.27: Christian Klien egy Red Bull-ban remek kört futott, Michael Schumacher elé verekedte be magát, a harmadik helyre.

18.29: A jordanes Tiago Monteiro a hetedik eddig.

18.31: Ralf Schumacher éppcsak gyorsabb volt Monteirónál, és elvette tőle a hetedik helyet.

18.32: Jacques Villeneuve Ralf Schumacher mögé hozta be a Saubert, a nyolcadik helyre. A német így két Sauber közé szorult, mert Felipe Massa a hatodik.

18.37: Rubens Barrichello átvette a kedvelt hetedik pozíciót Ralf Schumachertől.

18.39: Mark Webber teljesítménye csak a 11. helyre volt jó, de időbeli hátránya nem jelentős.

18.41: Jenson Button fél másodperccel maradt le Montoyától, és harmadik.

18.42: 1:11.988-cal Fernando Alonso került az első helyre. Már csak Kimi Raikkönen van hátra.

18.43: Kimi Raikkönen borzasztóan elrontotta az első kanyart, hét tizedmásoperc hátrányt szedett össze Alonsóhoz képest, és ez meg is maradt a kör végéi. Alonso az első, Raikkönen az ötödik helyről indulhat a futamon.