Ferenc, Olívia

Már nem hibátlan a Kaiserslautern

2001.09.30. 21:31
A Bundesliga nyolcadik fordulójában kikapott az eddig veretlen Kaiserslautern, de ettől függetlenül megőrizte vezető helyét a tabellán. Érdekesség, hogy a 'Lautern egy könnyűnek ígérkező találkozón szenvedett vereséget, az eddig még nyeretlen Wolfsburg ellen. A botlás során a Bayernnek - remek győzelme után - már csak két pont a hátránya. A Leverkusen ugyanolyan magabiztos volt a Freiburg ellen, mint hétközben a Barcelonával szemben, és így a harmadikok. A Dortmund a negyedik.
Annak ellenére, hogy a szurkolók úgy vélték, hogy Andreas Brehme lesz az első tréner, akit menesztenek, csapata kiválóan kezdte a szezont, és mind a hét mérkőzését megnyerte. A Wolfsburg ellen azonban megtört a sorozat, és az eddig nyertetlen és utolsó helyen álló "autógyáriak" begyűjtötték a két pontot. Juskowiak az első félidő elején megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a hajrában sikerült bebiztosítani a győzelmet.

A Bayern kapott az alkalmon, és már a Moszkvában is remeklő Elber három góljának köszönhetően szétzilálták az eddig meglepően jól teljesítő Stuttgartot. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 2-0 után emberhátrányban játszott Felix Magath csapata) A Leverkusen kétséget sem hagyott afelől a Freiburggal szemben, hogy ő jobb.

A Dortmund is elhozta mindhárom pontot Hamburgból, a St. Pauli otthonából. Úgy tűnik, hogy egyre inkább magára talál a Hertha is. A Köln volt vendég a berlini Olimpiai Stadionban, és Királyék 3-0-ra nyertek, és a játékuk kezd összeállni. Mondjuk ehhez jól jött Deisler korai gólja is. Dárdait a félidőben cserélték be. A Bremen is - Lisztessel a soraiban - nyert, bár amikor a győztes találatot elérte Verlaat, akkor ő már nem volt a pályán.

A Cottbus viszont a kezdeti lendület után megtorpant, az elmúlt két fordulóban még gólt sem rúgott. Gelsenkirchenben vendégeskedtek Miriutáék, és a tavalyi ezüstérmes ellen szemernyi esélyük sem volt a pontszerzésre. A sérült Sebők és Vincze Ottó nélkül állt fel a Cottbus, Mátyus és Miriuta azonban végigjátszotta a kilencven percet.

A többi meccsről távirati stílusban: A Nürnberg újra nem tudott nyerni hazai pályán az edzőt váltó Hamburg vitte el egy pontot az újonctól. A Rostock 2-2-t ért el a kis Münchennel szemben, a fővárosiak a végén egyenlítettek.