Natália
-3 °C

Folytatódik a Bréma és a Bayern versenyfutása

2004.05.01. 19:08
Hat meccs óta tartó rossz sorozata végére egy 6-0 győzelemmel tett pontot a német bajnokság 31. fordulójában a Werder Bremen. A sérült Lisztes Krisztián csapata a Hamburgot ütötte ki, de nem tudta bebiztosítani bajnoki címét, mert a Bayern München idegenben tudott nyerni a már kiesett Köln ellen.
A Bundesliga 31. fordulójának tétje az volt, hogy a bajnokságot hat ponttal vezető Werder Bremen három fordulóval a befejezés előtt kilenc pontos - gyakorlatilag behozhatatlan -előnyre tesz-e szert az üldöző Bayern Münchennel szemben. A brémaiak magyarja, Lisztes Krisztián sajnos már csak szurkolhat csapatának a salátástálért folytatott küzdelemben, mivel a múlt héten súlyos sérülést szenvedett és már meg is műtötték elszakadt keresztszalagját.

Brémai vezetés hamburgi segítséggel

A Werder hazai pályán úgy kezdett a forduló előtt nyolcadik Hamburg ellen, hogy rögtön világossá vált, nem hagyja a döntést a vetélytárs Bayernre. A HSV percekig nem tudott kijönni a térfeléről, aztán mégis egy vendégjátékos, Barbarez öngóljával szerezte meg a vezetést Bréma a tizenhatodik percben. Mozdulata egyébként irigylésre méltó volt, a földre fejelt labdát Starke nem védhette. Három perccel később folytatódott a gólgyártás, hathatós hamburgi segítséggel: a második találatnál a vendégkapus nem jól állította fel a sorfalat, majd arrébb is táncolt Micoud lövésénél.

A harmadik brémai gól már egy szép mozdulat eredménye volt: Boerowski visszatett labdája után Klasnic tizenhat méterről talált be, padlóra küldve a Hamburgot.

Nem állt le a Werder

A fordulás után sem lazított a Werder, három perccel a középkezdés után ismét ünnepelhetett a Weser-stadion közönsége: a szezon végén távozó egy indítást követően Ailton tizenöt méterről nem hibázott. Még a hajrára is maradt két hazai gól; előbb Valdez elképesztő szögből volt eredményes, majd a Reinhardt kezezéséért megítélt büntetőt a ligától az idén búcsúzó Skripnik értékesítette.

A Bayern sem hibázott

A Bayern München számára a versenyben maradás volt a tét a már kiesett 1. FC Köln ellen. A bajorok ennek megfelelően is kezdtek, így meglepő volt, hogy először Oliver Kahnnak kellett maga mögé nyúlnia a huszonnegyedik percben. Pizarro még a félidő vége előtt egyenlített, a hajrában pedig Schweinsteiger gólja azt jelentette, hogy az egy hét múlva esedékes Bayern-Werder találkozó dönthet akár a bajnoki cím sorsáról is.

A másik két magyar érdekeltségű csapat, a Hertha és a Stuttgart vasárnap lép pályára, előbbi a Schalke otthonában, utóbbi a Bochumot fogadja majd.

Bundesliga, 31. forduló, eredmények
Werder Bremen-Hamburger SV 6-0 (3-0)
gól: Barbarez (17., öngól), Ismae:l (21.), Klasnic (39.), Ailton (48.), Valdez (80.), Skripnik (84., 11-esből)
1. FC Köln-Bayern München 1-2 (1-1)
g.: Podolski (24.), illetve Pizarro (40.), Schweinsteiger (75.)
Borussia Dortmund-Hansa Rostock 4-1 (3-0)
g.: Madouni (11.), Ewerthon (35.), Koller (38.), Odonkor (75.), illetve Max (66.)
SC Freiburg-Hannover 96 4-1 (1-0)
g.: Riether (14.), Bajramovic (50.), Iaschwili (69., 78.), illetve Brdaric (52.)
kiállítva: Coulibaly (79.), illetve Cherundolo (25.)
1. FC Kaiserslautern-Borussia Mönchengladbach 2-2 (1-0)
g.: Altintop (3.), Hrisztov (47.), illetve Broich (51.), Demo (92.)
kiállítva: Obradovic (72., Borussia Mönchengladbach)