-10 °C
-1 °C

Messi szabadrúgására tényleg nem lehet felkészülni

2016.02.28. 22:21

A Barcelona úgy lépett pályára a Sevilla ellen vasárnap este, hogy tizenkét pontra leszakíthatja a Real Madridot, ha győzni tud. A meccs elején meg is volt a lehetőség a gólszerzésre: előbb Messi csavart kapufára szögletből, majd rögtön a kipattanóból Suárez bombázta szét a lécet.

Aztán mégis a vendégcsapat szerezte meg a vezetést: egy beadás után Vitolo teljesen üresen érkezett a hazai kapu elé, és belőtte a meccs első gólját.

Tíz percig tartott az előny, mert jött egy Barcelona-szabadrúgás tizennyolc méterről, amit Messi a sorfal fölött tekert a bal felsőbe, a vendégkapus Sergio Rico Gonzaleznek esélye sem volt védeni, hiába állt a közelben. Ezzel lett 1-1 a meccs, maradt is a szünetig ez az eredmény.

A második félidő rögtön egy Neymar-helyzettel indult, a brazil kapásból kapura vágta a labdát egy beadás után, de a vendégkapus ott volt a röviden. Egy perccel később viszont már nem tudott védeni, mert Suárez passzába Piqué piszkált bele közelről, a góllal fordította meg a meccset a Barcelona.

A hazaiaknak a folytatásban több helyzetük is volt, de a henger most nem indult be, mert a befejezéssel voltak gondok, és a Sevilla sem adta fel, az utolsó negyedórában több lehetőséget is kidolgoztak.

A Barcelona 2-1-re nyerte meg a meccset, és így nyolc ponttal vezet a második Atlético Madrid előtt, tizenkettővel a harmadik Real Madrid előtt. A győzelemmel sorozatban 34. tétmeccsükön maradtak veretlenek, ezzel beállították a Real Madrid nyolcvanasévekbeli rekordját.