A spanyolok kötényekkel őrjítették meg Izraelt

2017.03.24. 23:04

A spanyolok hozták magukat, és könnyedén győzték le 4-1-re Izraelt a vb-selejtezők ötödik fordulójában.

A spanyol válogatott gyorsan vezetést szerzett, a 13. percben Jord Alba egy köténypasszal hozta helyzetbe David Silvát, aki éles szögből talált be a kapus lábai között.

A házigazdák nem sok lehetőséget adtak Izraelnek az első félidőben, de éppen, amikor kezdtek kicsit feljönni, meglőtték a második góljukat. Vitolo egy lágy mozdulattal, a védőnek kötényt adva a kapust is átverte. Marciano csak belekotort a vánszorgó labdába.

A második félidőben is lendületben maradtak a spanyolok több helyzet kihagyása után Diego Costa fejelt kapuba az 51. percben.  Izrael a 76. percben szépített, de Isco is betalált még a meccs végén.

Eredmények, európai vb-selejtezők:

D csoport:

• Írország-Wales 0-0
  • Ausztria-Moldova 2-0 (0-0)
  • Grúzia-Szerbia 1-3 (1-1)

Az állás: 1. Szerbia 11 pont (12-6), 2. Írország 11 (7-3), 3. Wales 7 (8-4), 4. Ausztria 7 (8-7), 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

G csoport:

• Liechtenstein-Macedónia 0-3 (0-1)
  • Olaszország-Albánia 2-0 (1-0)
  • Spanyolország-Izrael 4-1 (2-0)

Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:

• Koszovó-Izland 1-2 (0-2)
  • Horvátország-Ukrajna 1-0 (1-0)
  • Törökország-Finnország 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)

A kilenc hatosból a győztesek jutnak ki a világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezőt játszik a részvételért.