Ovecskin nélkül alázott a Washington

2013.11.02. 19:09

phillz.jpgA Capitals hetet vágott a Philadelphia otthonában, ahogy a Flyers meccseken már megszokhattuk, volt dolga a bíróknak, most 164 perc kiállítást osztottak ki. Joel Ward lett a játéknap embere, aki élete első mesterhármasát érte el a Philadelphia elleni meccsen. Az élettársát brutálisan összeverő Szemjon Varlamov 5000 dollárért ott lehetett csapata dallasi győztes meccsén. Thomas Vanek 600. NHL-meccsén megszerezte első Islanders-pontját. Braden Holtby, Ben Bishop és Brian Elliott a játéknap hibátlan kapusainak listája.

NHL 32. játéknap, 2013. november 1.

Philadelphia Flyers–Washington Capitals 0-7 (0-1, 0-5, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 702 néző, vezette: Dennis LaRue, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Nicklas Backström (3) – Martin Erat (4), Nate Schmidt (3) 17:28; Joel Ward (4) – Jason Chimera (4), Mikhail Grabovski (6) 21:24; Jason Chimera (5) – Mikhail Grabovski (7) 22:44; Nicklas Backström (4) – Eric Fehr (3), Martin Erat (5) 23:49; Joel Ward (5) – Mikhail Grabovski (8), Jason Chimera (5) 36:25; Troy Brouwer (4) – Mike Green (8), Nicklas Backström (11) PPG 38:20; Joel Ward (6) – Jason Chimera (6), Eric Fehr (4) PPG 45:23.

Kapusok: Mason 14/17, Emery 11/15 – Holtby 30/30.

Kapura lövések: 30 – 32. Kiállítások: 99 perc – 65 perc. Emberelőny: 0/5 – 2/7. Ütközések: 34 – 21. Buli elhozatal: 31 – 34. Blokkolt lövés: 11 – 15.

A meccs három legjobbja: Joel Ward (WSH), Nicklas Backström (WSH), Ray Emery (PHI).

Tönkreverte a Washington a Philadelphiát, miközben a fiúk a jégen egymást pofozták. A Washington története során először verte el ennyire a Philadelphiát, miközben a bírók 164 perc büntetést osztottak ki, miközben öt játékos kapott végleges kiállítást, a Flyers cserekapusa Ray Emery is. Joel Ward pályafutása első mesterhármasát ütötte, a Capitals úgy nyert kiütéssel, hogy Alekszandr Ovecskin sérülés miatt nem tudott ezen a meccsen csapata rendelkezésére állni. A második harmadban két perc 25 másodperc alatt lőtt három gólt a Caps, amely ötmeccses idegenbeli túra után szombaton tér haza.

Pittsburgh Penguins–Columbus Blue Jackets 4-2 (1-0, 3-1, 0-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 620 néző, vezette: Brian Pochmara, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Chris Kunitz (7) – Paul Martin (4), Sidney Crosby (14) PPG 07:11; Brandon Sutter (2) – Tanner Glass (3), Craig Adams (2) 21:10; Kris Letang (2) – Matt Niskanen (8), Jevgenyij Malkin (8) PPG 23:01; Jayson Megna (2) – Jussi Jokinen (3), Jevgenyij Malkin (9) 25:34; ill. Derek MacKenzie (1) – Nick Foligno (3), Jack Johnson (2) 29:56; Ryan Johansen (4) – RJ Umberger (6), James Wisniewski (9) 59:14.

Kapusok: Fleury 37/39 – Bobrovszkij 10/13, McElhinney 13/14

Kapura lövések: 27 - 39. Kiállítások: 13 perc – 13 perc. Emberelőny: 2/4 – 0/4. Ütközések: 21 – 30. Buli elhozatal: 31 – 26. Blokkolt lövés: 11 – 12.

A meccs három legjobbja: Jevgenyij Malkin (PIT), Marc-Andre Fleury (PIT), Jayson Megna (PIT).

Jevgenyij Malkin két gólpasszával és Marc-Andre Fleury 37 védésével nyert a Pittsburgh, a kapusnak ez volt a szezonban a 10. győzelme. Jayson Megna megint nagyszerűen játszott, meglőtte második gólját, ráadásul a meccs legjobb háromja közé is bekerült.

Carolina Hurricanes–Tampa Bay Lightning 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Raleigh, PNC Arena, 14 828 néző, vezette: Mark Lemelin, Chris Lee.

Gólszerző: Victor Hedman (2) – Nate Thompson (1), B.J. Crombeen (2) 29:54; Steven Stamkos (10) – Alex Killorn (6), Martin St Louis (8) 51:38; Alex Killorn (3) – Martin St Louis (9) 57:14

Kapusok: Peters 29/32 – Bishop 31/31.

A meccs három legjobbja: Steven Stamkos (TBL), Ben Bishop (TBL), Victor Hedman (TBL).

Ben Bishop megint nagyszerűen védett, 31-szer védett jól, a Tampa idegenben nullázta le a Carolinát. Az októbert nagyszerűen záró Tampa jól kezdte a novembert is. Victor Hedman szerencsés góljával szerzett vezetést, aztán Stamkos is betalált. A Bolts centere, Alex Killorn tavaly 38 meccsen 19 pontot szerzett, most gólt ütött és gólpasszt is adott, 13 meccsen már 3+6-tal áll. A Tampa az elmúlt kilenc meccsből nyolcadszor nyert Raleigh-ben. Steven Stamkos egymás után a 340. meccsén volt jégen.

Ottawa Senators–New York Islanders 4-5 (2-0, 2-3, 0-1, 0-0, 0-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 15 589 néző, vezette: Rob Martell, Eric Furlatt.

Gólszerző: Erik Condra (1) – Derek Grant (1) 18:38; Mika Zibanejad (3) – Erik Karlsson (9), Chris Phillips (5) 19:40; Bobby Ryan (7) – Patrick Wiercioch (6), Erik Karlsson (10) 32:34; Clarke MacArthur (1) – Bobby Ryan (5), Kyle Turris (10) 34:47; ill. John Tavares (5) – Thomas Vanek (6), Kyle Okposo (9) 29:07; Matt Martin (2) – Matt Carkner (2), Brock Nelson (3) 29:35; Pierre-Marc Bouchard (2) – Matt Donovan (2), Kyle Okposo (10) 38:24; Frans Nielsen (8) – Thomas Hickey (3), Pierre-Marc Bouchard (4) 43:14; Frans Nielsen (SO).

Kapusok: Lehner 53/57 – Nabokov 27/31.

A meccs három legjobbja: Bobby Ryan (OTT), Robin Lehner (OTT), John Tavares (NYI).

Gólja még nincs, de az első pontját megszerezte Thomas Vanek a New York Islandersben, amely továbbra is szenzációsan szerepel. Most szétlövésben nyert Ottawában, de ami ennél is fontosabb megjegyezni a csapattal kapcsolatban, hogy ezúttal 57 lövéssel terhelték meg az ellenfél kapuját. Bobby Ryan a 300. és a 301. pontját szerezte a meccsen. Vaneknek egyébként volt egy nagyszerű kiugrása, de a meccs második legjobbjának választott Lehner nagyszerűen védte, az osztrák hokis pályafutása 600. meccsét játszotta.

Florida Panthers–St. Louis Blues 0-4 (0-1, 0-3, 0-0)

Sunrise, BB&T Center, 12 922 néző, vezette: Dan O'Rourke, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Derek Roy (4) – Chris Stewart (3), Kevin Shattenkirk (8) 15:41; Chris Stewart (1) – Barret Jackman (1), Vladimir Sobotka (5) 25:21; Alex Pietrangelo (3) – David Backes (6), Jay Bouwmeester (9) PPG 27:06; Alexander Steen (12) – T.J. Oshie (9), David Backes (7) 30:42.

Kapusok: Markström 19/23 – Elliott 31/31.

A meccs három legjobbja: Brian Elliott (STL), David Backes (STL), Chris Stewart (STL).

Aéex Steen 12 góljával megint vezeti az NHL góllövőlistáját, a remek St. Louis könnyen nyert Floridában, Brian Elliott lopta el a gólszerzőtől a showt, a kapus 31-szer védett jól, pályafutása 22. shutoutját érte el.

Minnesota Wild–Montreal Canadiens 4-3 (1-1, 1-0, 2-2)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 207 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Walsh.

Gólszerző: Justin Fontaine (4) – Keith Ballard (2), Torrey Mitchell (2) 05:45; Jason Pominville (8) – Mikael Granlund (9) 28:41; Nino Niederreiter (3) – Mikael Granlund (10), Jason Pominville (1) 44:02; Jason Pominville (9) – Zach Parise (4), Keith Ballard (3) 54:32; ill. Brendan Gallagher (6) – Alex Galchenyuk (8), Andrej Markov (5) 06:10; P.K. Subban (3) – Andrej Markov (6) PPG 47:12; Brian Gionta (4) – Andrej Markov (7), P.K. Subban (10) 50:13.

Kapusok: Harding 28/31 – Price 21/25

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Mikael Granlund (MIN), Andrej Markov (MTL).

Jason Pominville az első gólpasszát adta, ugyanakkor két góljával már kilencnél tart. A Montréalban Andrej Markov mindhárom vendéggól előkészítésében részt vett, a fiatal svájci, Nino Niederreiter pedig a harmadik gólját szerezte a Wildban, amely nagy csatában nyerni tudott. A Canadiens 1-3-ról egyenlített, Pominville döntötte el a meccset. A kanadai csapatban George Parros agyrázkodása után tért vissza, ahogy a hazaiaknál Keith Ballard is újra játszott.

Dallas Stars–Colorado Avalanche 2-3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 15 223 néző, vezette: Gord Dwyer, Steve Kozari.

Gólszerző: Alex Goligoski (2) – Tyler Seguin (8), Rich Peverley (4) 43:57; Tyler Seguin (6) – Rich Peverley (5), Jamie Benn (9) 56:31; ill. Paul Stastny (3) – Alex Tanguay (6), Jan Hejda (1) 08:22; Gabriel Landeskog (4) – Nathan MacKinnon (7) 38:41; Paul Stastny (4) – Nate Guenin (2), Ryan Wilson (4) 63:36.

Kapusok: Lehtonen 26/29 – Varlamov 27/29.

A meccs három legjobbja: Tyler Seguin (DAL), Paul Stastny (COL), Gabriel Landeskog (COL).

A barátnőjét összeverő Szemjon Varalmov a kapuban bizonyította, hogy a korongokat is jól tudja elkapkodni, a Colorado tovább száguld és Dallasban is nyerni tudott, a hosszabbításban a duplázó Paul Stastny góljával. Varlamovnak jók az idegei, hiszen a harmadik harmadban 16 dallasi lövésből 14-et megfogott, miközben az Avs csak nyolcszor próbálkozott. A coloradói 1/1-es, Nathan MacKinnon már a hetedik pontját szerezte.

Calgary Flames–Detroit Red Wings 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Ghislain Hebert, Mike Leggo.

Gólszerző: Chris Butler (1) – Jiri Hudler (9), Derek Smith (1) 30:15; Sean Monahan (7) – Mike Cammalleri (3), Kris Russell (6) 32:47; Curtis Glencross (4) – Matt Stajan (3), Jiri Hudler (10) 59:50; ill. Pavel Dacjuk (6) – Todd Bertuzzi (2), Jakub Kindl (3) 10:57; Henrik Zetterberg (7) – Todd Bertuzzi (3), Pavel Dacjuk (8) 17:15; Tomas Tatar (2) – Joakim Andersson (3), Niklas Kronwall (8) 41:25; Justin Abdelkader (2) – Niklas Kronwall (9), Danny DeKeyser (4) 56:36.

Kapusok: MacDonald 18/22 – Howard 22/25.

A meccs három legjobbja: Pavel Dacjuk (DET), Mike Cammalleri (DET), Todd Bertuzzi (DET).

A Calgary 0-2-ről állt fel, de aztán a Detroit újabb két gólja eldöntötte a meccset. Nyert a Red Wings, Justin Abdelkaderé a győztes gót. Mike Babcock számára is emlékezetes marad a meccs, győzelemmel ünnepelte 800. találkozóját a kispadon. A Detroit folytatja majd túráját Nyugat Kanadában, négy meccset játszik még idegenben, szombaton Edmontonban.

NHL 31. játéknap, 2013. október 31.

Boston Bruins–Anaheim Ducks 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Wes McCauley, Kyle Rehman.

Gólszerző: Carl Soderberg (1) – Chris Kelly (1), Ryan Spooner (1) 32:45; Zdeno Chara (2) – David Krejci (11), Torey Krug (3) PPG 57:10; Jarome Iginla (SO); ill. Devante Smith-Pelly (1) – Mathieu Perreault (6), Dustin Penner (3) 01:52; Mathieu Perreault (5) – Devante Smith-Pelly (3), Cam Fowler (4) 39:39.

Kapusok: Rask 21/23 – Hiller 21/23.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Zdeno Chara (BOS), Jarome Iginla (BOS)

New York Rangers–Buffalo Sabres 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Greg Kimmerly, Kevin Pollock.

Gólszerző: Derick Brassard (2) – Michael Del Zotto (2), J.T. Miller (1) PPG 08:23; Chris Kreider (2) – Mats Zuccarello (2), Ryan McDonagh (3) 31:21.

Kapusok: Lundqvist 29/29 – Miller 44/46.

A meccs három legjobbja: Mats Zuccarello (NYR), Henrik Lundqvist (NYR), Chris Kreider (NYR)

Phoenix Coyotes–Nashville Predators 4-5 (0-3, 2-0, 2-1, 0-0, 0-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 7401 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Tim Peel.

Gólszerző: Jordan Szwarz (1) – Zbynek Michalek (4), Oliver Ekman-Larsson (8) 22:21; Derek Morris (4) – Keith Yandle (9), David Moss (5) 29:51; Shane Doan (4) – Mike Ribeiro (5), Keith Yandle (10) PPG 46:16; Antoine Vermette (4) – Shane Doan (4), Kyle Chipchura (2) 48:17; Mikkel Boedker (SO); ill. Matt Hendricks (1) – David Legwand (7), Mattias Ekholm (2) 09:00; Eric Nyström (3) – Patric Hornqvist (3), David Legwand (8) 14:12; David Legwand (2) – Seth Jones (4), Shea Weber (3) PPG 18:24; Paul Gaustad (2) – Nick Spaling (2) 44:15.

Kapusok: Greiss 36/40 – Hutton 21/25.

A meccs három legjobbja: Jordan Szwarz (PHX), Shane Doan (PHX), Keith Yandle (PHX).