49 év után lett nagydöntős egy csoportutolsóból az NHL-ben

május 22., 10:05 Módosítva: 2019.05.22 11:06
26
0 hozzászólás

A St. Louis az NHL nyugati főcsoportjának döntőjében 5-1-re verte a San Josét, ezzel 4-2-es összesítéssel jutott a Stanley Kupa döntőjébe. A Blues egymás után a második meccsen jutott öt gólig, csoportutolsóból lett végül NHL-nagydöntős.

Szólj hozzá! teljes bejegyzés

Koronggal KO-zták a hokikapust, míg szenvedett, lőttek egy gólt

május 6., 11:18 Módosítva: 2019.05.08 10:54
0

A St. Louis Blues és Dallas Stars vasárnap esti meccsén vitatott helyzetben ütött gólt a Dallas. A Blues kapusát kulcscsonton lőtték, és ezzel ki is vették a játékból, védeni nem tudott, így szerzett gólt néhány másodperccel később a Stars.

• Egy meccsen majdnem annyi gól lőtt, mint tavaly az egész rájátszásban

május 1., 10:55 Módosítva: 2019.05.02 08:21
    0

Magyar idő szerint szerda hajnalban két meccset játszottak az észak-amerikai hokiliga, az NHL rájátszásában. Mindkét főcsoport-elődöntőben ez volt a harmadik kör, mindkettő 2-1-re áll három meccsnap után.

A sírból jött vissza a San Jose a tavalyi nagydöntős ellen

április 22., 11:05 Módosítva: 2019.04.24 08:31
    0

A vendég San Jose Sharks vasárnap rendkívül izgalmas meccsen, a második hosszabbításban, emberhátrányban szerzett góllal harcolta ki, hogy a hetedik mérkőzés döntsön a Vegas Golden Knights elleni párharcban az NHL rájátszásában – írja az MTI.

Ovecskin úgy kiütötte a 19 éves oroszt, hogy azt le kellett cserélni

április 16., 13:43 Módosítva: 2019.04.24 08:31
    130

KO volt kedd hajnalban a Washington NHL-playoffmeccsén: a főcsoport-negyeddöntők harmadik mérkőzésén a Carolina 5-0-val gázolt át a címvédő Washingtonon. Volt egy másik KO is, két orosz hokis, a világsztár Alekszandr Ovecskin és a még csak 19 éves Andrej Svecsnyikov esett egymásnak, utóbbi húzta a rövidebbet.

Arcával szerzett gólt a San Jose hokisa

április 11., 09:46 Módosítva: 2019.04.16 09:29
    0

Elkezdődött az NHL rájátszása, méghozzá néhány meglepő eredménnyel. Három, pályaelőnyt élvező csapat is vereséggel kezdte a sorozatot. Ahogy azt írtuk, annyira nem számít a pályaelőny a playoffban, hogy az alapszakaszt ligarekord-beállítással befejező Tampa Bay egyből kikapott otthon, ráadásul drámai körülmények között. A nap legbizarrabb gólját Joe Pavelski, a San Jose csapatkapitánya szerezte.

A Tampa hokicsatára lett a legnagyobb orosz

április 10., 20:27 Módosítva: 2019.04.11 09:59
    9

Szombaton fejeződött be az NHL 2018–2019-es szezonjának alapszakasza és csütörtök hajnalban öt meccsel kezdődik a playoff, amely mindig nagyon másképp szokott alakulni, mint az az első 82 meccs után látszik. Ha így lenne, talán már most oda lehetne adni a Stanley-kupát a Tampa Baynek, amely hatalmas fölénnyel nyerte az alapszakaszt, ligarekordot állított be, és szenzációs egyéni teljesítményeket hozott.

A világ legegyszerűbb hokigóljának tűnik, pedig a lába között rakja be

április 3., 11:10 Módosítva: 2019.04.07 09:50
    2

A finisébe ért az NHL alapszakasza, a világ legjobb jégkorong-bajnokságában április 6-án, szombaton fejeződik be. Vannak még nyitott kérdések, keleten még három, nyugaton viszont már csak egy hely kiadó a rájátszásért.

Emberfeletti kapusteljesítmény az NHL-ben

március 21., 10:34 Módosítva: 2019.04.03 10:45
    0

A Tampa Bay már korábban megszerezte a President Trophyt, azaz az NHL alapszakaszának a győztese lett, pedig még 8-9 meccse van minden csapatnak hátra. A floridai csapat hosszabbításban nyert a címvédő Washington otthonában, ezzel sorozatban hat győzelemnél tart, és klubrekordot állított fel azzal, hogy a 26. idegenbeli győzelmét szerezte meg.

Fekete mágia hozta az év hokigólját

március 15., 09:15 Módosítva: 2019.03.21 10:34
    62

Minden idők egyik legszerencsésebb hokigólját hozta össze szerda este az NHL fiókligájában, az AHL-ben a Texas Stars játékosa, Joel Hanley, aki a plexik közötti tartóoszlopról pattintott be egy gólt a Manitoba Moose ellen 4-3-ra elvesztett meccs második harmadában.

Arccal szerzett gólt a hokis, majdnem el is ájult tőle

február 22., 14:26 Módosítva: 2019.03.04 08:14
    8

Szokatlan, és rendkívül fájdalmas módon jött az első gól a Flolrida Panthers és a Carolina Hurricanes csütörtöki NHL-meccsén: Justin Williams arccal szerzett gólt társa, Brett Pesce távoli lövéséből.

3 gólt bukott, aki 71 mp-ig nem figyelt

február 5., 10:01 Módosítva: 2019.03.04 08:14
    1

Négy mérkőzést rendeztek az NHL keddi játéknapján. A Dallas 5-4-re győzte le az Arizonát úgy, hogy negyven percig még a Coyotes vezetett 2-1-re. Aztán jött egy döbbenetes harmadik harmad, annak is a legeleje. 2:28 telt el játékrészből, amikor John Klingberg egyenlített, 36 másodperc múlva Radek Faksa már a vezetést szerezte meg, majd újabb 35 másodperc elteltével Mattias Janmark góljával már kettő volt a Stars előnye. Azaz 71 másodperc alatt esett három gól.

Bravúros mandinerből lőtte élete első NHL-gólját

január 18., 10:54 Módosítva: 2019.03.04 08:14
    2

A New York Islanders az első harmadban ütött három góljának köszönhetően könnyedén verte a New Jerseyt az NHL péntek hajnali fordulójában. Gyakorlatilag egy negyedóra eldőlt minden. A találkozó második gólja különleges élmény volt Michael Dal Colle számára, aki élete 14. meccsén az első gólját szerezte, nem is akárhogy.

Eszelős rutin: jégfalat épített a lehozott kapus, hátha ezen múlik

január 16., 16:46 Módosítva: 2019.01.18 10:09
    39
    1 hozzászólás

A kapus Marc-André Fleury 2003 óta játszik az NHL-ben, tizenöt éves pályafutása során 729 alapszakasz- és 135 playofmeccsen játszott, 2010-ben olimpiai bajnok lett, háromszoros bajnok és háromszoros All-Star játékos, jól áll tehát rutinnal a Vegas Golden Knights kapusa. A rutinnal pedig apró trükkök is ragadnak az emberre: egy ilyennel bukott meg szerda hajnalban a vegasi csapat játékosa.