Tologatta, húzogatta, aztán nagyon bevágta

4 órája Módosítva: 2018-10-17 12:15
3
0 hozzászólás

Az Edmonton Oilers nagy játékkal fordította meg a Winnipeg Jets elleni meccsét az NHL szerda hajnali játéknapján, miközben egy nem mindennapi ligarekord is megdőlt. A Jets a második harmad legelején már 4-1-re is vezetett, de a jégkorongban ez sem számít igazan nagy előnynek, amelyet a Connor McDavid vezérelte Oilers is bebizonyított.

Szólj hozzá! teljes bejegyzés

Brutális fejre támadásért tiltották el 20 meccsre

október 4., 08:17 Módosítva: 2018-10-04 16:50
2

Ugyan még el sem kezdődött a szezon, máris húszmeccses eltiltást kapott szerdán a ligától a címvédő Washington Capitals egyik csatára, Tom Wilson, miután vasárnap egy előszezon-meccsen rendkívül sportszerűtlenül szállt bele a St. Louis Blues egyik játékosába – írja a Deadspin.

Wilson a Blues egyik támadása alatt öklelte fel Oskar Sundqvistet, miután az ellőtte a korongot, a svéd pedig lent is maradt a jégen, mint azóta kiderült, elég komoly arcsérüléseket szenvedett az ütközés miatt, egyelőre nem is tudni, mikor léphet újra pályára.

Kanadai klasszikussal kezd az NHL az éjjel

október 3., 20:12 Módosítva: 2018-10-04 08:20
8

Csütörtök hajnalban négy meccsel, közte a Toronto Maple Leafs-Montreal Canadiens-rangadóval indul az NHL 2018–2019-es szezonja. Könnyen lehet, hogy egy jó ideig ez lesz a világ legjobb jégkorong-bajnokságának legnyugodtabb idénye, ugyanis jövő szeptemberben, azaz a következő idény előtt jár le a kollektív szerződés a játékosok szakszervezete, illetve a klubtulajdonosok közötti megállapodás, és óriási szakadék tátong a két oldal igénye között. Persze, addig még sok idő van, és lehet remény a megegyezésre.

Barátnője megverése miatt kapott 27 meccses eltiltást az NHL-csatár

szeptember 13., 11:52 Módosítva: 2018-09-13 13:05
0

Barátnője bántalmazása miatt 27 mérkőzésre szóló eltiltást kapott Austin Watson, a Nashville Predators csatára.

Lemondott a történelmi győzelem után a Washington vezetőedzője

június 18., 22:20 Módosítva: 2018-07-16 09:20
3

Lemondott Barry Trotz, a Stanley Kupa-győztes Washington Capitals jégkorongcsapatának vezetőedzője – írja az MTI.

Az 55 éves szakvezető döntését hétfőn jelentette be a klub. Brian MacLellan főigazgató az idény előtt nem kínált új szerződést a szakembernek, de a bajnoki cím után azt mondta, csak rajta múlik, hogy hosszabbítanak-e vele. Trotz néhány nappal ezelőtt még úgy fogalmazott, el tudja képzelni a jövőjét Washingtonban, és nincs oka távozni, most csak annyit közölt, hogy alaposan megfontolta, és a családjával megvitatta a döntését.

Nagy utat járt meg Ovecskin, amíg ledobta magáról az átkot

június 8., 20:38 Módosítva: 2018-06-18 09:34
15
2 hozzászólás

A Washington Capitals összesítésben 4-1-re győzte le a Vegas Golden Knights-ot az NHL nagydöntőjében, ezzel története során először lett a világ legjobb jégkorong ligájának a bajnoka. Míg a Las vegas-i csapat esetében csodát lehetett emlegetni, már azzal is, hogy újonc csapatként idáig eljutott, addig a Washingtonnál egy évek óta tudatosan építkező, de a rájátszásra rendre peches, vagy az erejével elfogyó klubot emlegettünk. Egészen idáig. A Barry Trotz irányította csapat ebben a szezonban túllépett saját árnyékán, és végre nyerni tudott.

2 hozzászólás teljes bejegyzés

76 éve nem látott csoda kéne a Vegasnak az NHL-ben

június 5., 09:23 Módosítva: 2018-06-05 12:24
8

A Washington Capitals 6-2-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjének negyedik mérkőzésén, így már 3-1-re vezet, és már csak egyetlen győzelem választja el fennállása első Stanley-kupa-győzelmétől. Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc következő meccsét, magyar idő szerint pénteken hajnalban rendezik Las Vegasban. Megint több ezren rekedtek ki a Capital One Arenából, akik aztán óriás kivetítők követték a csapatuk sikerét.

Ovecskinék két győzelemre az álomtól

június 3., 09:45 Módosítva: 2018-06-03 16:11
0

A Washington Capitals 3-1-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjének harmadik mérkőzésén magyar idő szerint vasárnap hajnalban, így 2-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A Stanley Kupáért folyó következő összecsapást ugyancsak a fővárosban rendezik közép-európai idő szerint kedd hajnalban.

Korong vs. Ovecskin: 0-1

május 30., 13:31 Módosítva: 2018-05-31 09:32
127
8 hozzászólás

Kedd hajnalban elkezdődött az NHL idei szezonjának nagydöntője. A Stanley-kupa első meccsén az abszolút újonc Las Vegas kétszer is fordított, 6-4-re verte a Washingtont.

8 hozzászólás teljes bejegyzés

Kétszer is hátrányból állt fel a történelmet író Las Vegas

május 29., 09:55 Módosítva: 2018-05-30 09:42
20

Az újonc Las Vegas Golden Knights nyerte a Stanley-kupa első mérkőzését kedd hajnalban. A hazai csapat már azzal történetet írt, hogy első idényében az NHL döntőjébe jutott, ráadásul az első meccsen sikerült megtartani pályaelőnyét. Ez most nem védelmek meccse volt, hiszen a 10 gól összesen 61 lövésből született.

Folytatódó vegasi álom, vagy 20 év után fővárosi bajnok?

május 28., 16:58 Módosítva: 2018-05-29 09:39
37
1 hozzászólás

Kedd hajnalban, Las Vegasban elkezdődik az NHL 2017–2018-as szezonjának utolsó, és egyben legfontosabb párharca, amelyben az újonc Vegas Golden Knights és Washington Capitals találkozik majd. Egy olyan párharc a Stanley-kupáért, amelyet a fogadóirodák a szezon előtt nagy nyereményt kecsegtető odsszal adtak, főleg a Las Vegas esetében, amely a franchise történetében az első szezonban rögtön eljutott a döntőbe.