Erik Karlsson az Ottawa legeredményesebb védője

2016.12.08. 14:56

Négy meccset hozott a csütörtök hajnal az NHL-ben és az egyik ilyenen az Ottawa a San Jose otthonában nyert, Erik Karlsson gólt ütött és két gólpasszt adott, eezel 107+305-höz. azaz 402 ponthoz ért. Mindezt 506 meccsen, vagyis 302-vel kevesebben, mint az eddigi csúcstartó Wade Redden (410 pont). Karlssont a 2008-as drafton a 15. helyen választotta ki a Senators. Megérte.

A játéknap arról is tanúbizonyságot adott, hogy a jégkorongban kétgólos előny gyakorlatilag semmitt nem jelent. A Boston 0-3-ről jött fel Washingtonban, és szerzett végül egy pontot. A Carolina 3-1-re, 4-2-re és 5-3-ra is vezetett, mégis az Anaheim nyert szétlövésben. Az Ottawa-San Josen is volt már 2-0 és aztán döntetlen is. A Ducks például másfél perc alatt dolgozott le a meccs végén kétgólos hátrányt.

Eric Staal egy pontra jutott a 800-tól. Barry Trotz, a Washington edzője 673. sikerét könyvelhette el, ezzel utolérte az örökrangsor-8. Mike Keenent. Az anaheimi Stefan Noesen az elsó NHL-gólját, míg a Wild-csatár Kurtis Gabriel és abostoni Kurtis Gabriel az első pontját jegyezte.

A Boston 20 éves csatára, David Pastrnak a 16. szezonbeli gólját ütötte, 22 meccsen 22 pontja van. Ez a harmadik idénye, eddig 46 meccsen 27, majd 51 találkozó 26 pontja volt. A tavalyi 15 gólját már felülmúlta, így karriercsúcsot állított fel, a második a góllövőlistán.

A Chicago kapitánya, Jonathan Toews nagylelkű ajánlatot tett, egy millió dollárt ajándékozott a winnipegi Dakota Művelődési Központ számára, a jégkorong alapjainak fejlesztésére. Nem meglepő Toews cselekedet, valamikor ő is itt ismerte meg a hoki alapjait.

Toronto Maple Leafs-Minnesota Wild 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

G.: Smith, Bozak, ill. Zucker, Stewart, E. Staal.

Washington Capitals-Boston Bruins 4-3 (2-0, 1-2, 0-1, 1-0)

G.: Williams (2), Winnik, Bäckström, ill. Moore, Pastrnak, Miller.

Anaheim Ducks-Carolina Hurricanes 6-5 (1-1, 1-2, 3-2, 1-0)

G.: Cogliano, Noesen, Kesler, Ritchie, Perry, Kase (so), ill Teravainen (2), McClement, Aho, Pesce,

San Jose Sharks-Ottawa Senators 2-4 (0-2, 1-0, 1-2)

G.: Couture, Burns, ill. Stone, Karlsson, Kelly, Pageau.