Nyolc perc alatt vágta be élete első mesterhármasát

2017.01.09. 15:23

A Chicago 5-2-re győzte le a Nashville-t az NHL legutóbbi játéknapján. A harmadik harmad közepéig szoros, 2-2 volt a meccs, aztán jött a a 22 éves fiatalember, Ryan Hartman, akinek ez a harmadik idénye a Blackhawksban, de gólt csak ebben a szezonban tudott szerezni. 51:49-nél jött az első, majd nyolc percen belül még kettő. Ezzel klasszikus mesterhármast ért el és nagyon érdekes. hogy a Chicago elmúlt 22 idényében, csak Patrick Sharp és Dustin Byfuglien volt csak képes egy harmadban három gólt ütni.

És akkor Joel Quenneville, aki a chicagói győzelemmel ünnepelt egy szép rekordot. A liga harmadik edzője - Scotty Bowman (2141) és Al arbour (1607) után - aki 1500 meccsen van túl. A Carolian hokisa, Sebastian Aho első győztes gólját ütötte

Miután 16 meccset nyert egymás után a Columbus, két vereséggel folytatta, most viszont visszatért a győztes útra és a Philadelphiát verve lett az NHL idei bajnokságának első 60 pontos csapata. A Flyers amúgy 16,5 másodperccel a vége előtt mentette hosszabbításra a meccset.

A pontlistán élen álló három hokis, Connor McDavid (48), Sidney Crosby 44 pont), Patrik Kane (44) is szerzett pontot. Crosby kettő, Kane 3 gólpasszt adott, McDavid egy asszisztig jutott. A Tampa védője, Jason Garrison az 500. meccsét játszotta.

Carolina Hurricanes-Boston Bruins 4-3 (0-1, 2-0, 1-2, 1-0)

GÓl: Sebastian Aho (9), Derek Ryan (7), Jay McClement (4), Sebastian Aho (10) – Tim Schaller (6), David Backes (11), Brad Marchand (13).

Pittsburgh Penguins-Tampa Bay Lightning 6-2 (0-0, 2-1, 4-1)

Gól: Conor Sheary (10), Eric Fehr (5), Chris Kunitz (4), Scott Wilson (5), Phil Kessel (13), Kris Letang (3) – Jonathan Drouin (12), Vladislav Namestnikov (5).

Columbus Blue Jackets-Philadelphia Flyers 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0)

Gól: David Savard (2), Nick Foligno (14) – Brayden Schenn (12).

Ottawa Senators-Edmonton Oilers 5-3 (2-0, 2-3, 1-0)

Gól: Zack Smith (9), Mike Hoffman (11), Mark Stone (12), Tom Pyatt (5), Kyle Turris (14) – Patrick Maroon (15), Patrick Maroon (16), Leon Draisaitl (15).

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 5-2 (2-1, 0-0, 3-1)

Gól: Artyom Panarin (17), Niklas Hjalmarsson (5), Ryan Hartman (8). Ryan Hartman (9), Ryan Hartman (10) – Mattias Ekholm (2), Austin Watson (2).

Anaheim Ducks-Minnesota Wild 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)

Gól: Ryan Kesler (16) – Matt Dumba (6), Jared Spurgeon (5).