Három nap, két hatalmas pofon a bajnoknak

2017.03.30. 11:49

Egymás után a második súlyos vereségét szenvedte el a címvédő Pittsburgh, ráadásul a Philadelphia elleni 2-6 után, a Chicagótól is otthon kapott ki nagyon. A Blackhawks az első húsz percben elintézte a bajnokot, ezzel a 24. vendégsikerét érte el a szezonban, amely franchise-rekord. A Pittsburgh pedig 2009 januárja óta először kapott ki egymás után kétszer is négy gólnyi különbséggel.

Kane a negyedik szezonjában érte el az 50 aszisztot, ezzel Denis Savard (9), Stan Mikita (8) és Jeremy Roenick (4) mögött a negyedik a klub örökrangsorában.

Jarome Iginla 100. győztes góljával nyert a Los Angeles divíziótársa, a Calgary otthonában, de a két csapat között így is maradt 11 pontnyi különbség, már csak matematikai esélye maradt a Kingsnek a továbbjutáshoz, napokon belül a Calgaryval és a Nashville-lel válik teljessé a nyugati playoff-mezőny.

• 100 - Jarome Iginla

A ligaelső Washington a ligautolsó Colorado otthonában nyert. Alekszandr Ovecskin ezúttal nem jutott ponthoz, maradt neki az 1032, amely a Alekszandr Mogilnijjal együtt a második legtöbb pont az orosz születésű NHL-játékosok között. A legtöbb Szergej Fjodorovnak van 1179-cel.

De mit érhet idén is a Washington hihetetlen jó alapszakasza. A Capitals 2008 óta hetedszer nyerheti meg divízióját, valószínűleg harmadszor szerzi a legtöbb pontot az alapszakaszban, de az elmúlt nyolc idényben két körnél többet még egyetlen egyszer sem tudott menni a playoffban. A St. Louis győzelmével most harmadik helyre lépett fel a csoportban, biztos, hogy tovább fog menni, már csak az a kérdés, hogy hányadik helyen. A Coyotes-ban Clayton Keller 18 évesen és 244 naposan a klub történetének harmadik legfiatalabb első pontszerzője lett (Jakob Chycrun és Kyle Turris után).

Gary Bettman, az NHL vezetője csütörtökön hivatalosan is bejelentette, hogy szeptemberben két bemutató mérkőzést játszik egymással a Los Angeles Kings és a Vancouver Canucks Kínában, írta az MTI. A két nyugati együttes először szeptember 21-én Sanghajban csap majd össze, két nappal később pedig Pekingben játszanak egy előszezon-meccset.

Bettman már a múlt héten jelezte egy interjúban: az a céljuk, hogy a 2022-es pekingi téli olimpiáig folyamatosan jelen legyenek Kínában. A mostani bejelentés a szándék megvalósításának első lépése, s a későbbiekben nem csupán előszezonmeccsekre kerülne sor az ázsiai országban, hanem az NHL segítséget nyújtana grassroots programok indításában és működtetésében, valamint olyan találkozókra is sor kerülne, melyeken NHL-es együttesek helyi klubok ellen lépnének jégre.

Pittsburgh Penguins-Chicago Blackhawks 1-5 (0-4, 0-0, 1-1)

Gól: Bryan Rust (13) – Artyom Panarin (26), Richard Panik (22), Marcus Kruger (4), Marian Hossa (25), Tanner Kero (6).

Calgary Flames-Los Angeles Kings 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)

Gól: Dougie Hamilton (13) – Trevor Lewis (10), Jarome Iginla (13), Anze Kopitar (12), Jeff Carter (32).

Colorado Avalanche-Washington Capitals 3-5 (1-2, 1-2, 1-1)

Gól: Mikko Rantanen (17), Matt Nieto (6), Nathan MacKinnon (16) – John Carlson (9), Jay Beagle (13), Marcus Johansson (23), Jevgenyij Kiznyecov (18), Lars Eller (11)

Arizona Coyotes-St. Louis Blues 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Gól: Alex Goligoski (6) – Patrik Berglund (22), Vlagyimir Taraszenko (36), David Perron (16).