A Nashville egy 19 éves rekordot döntött

2017.05.17. 08:26

A harmadik harmadban ütött két góllal fordította meg a meccset a Nashville és győzte le az Anaheimet a nyugati főcsoport-döntő harmadik meccsén, ezzel a Predators 2-1-re vezet a párharcban. Nashville egyelőre bevehetetlen, a tavalyról visszanyúló rekorddal együtt, a Preds sorozatban a 10. hazai playoff-meccsét nyerte meg, és ilyenre az NHL-ben az 1997/1998-as Detroit óta nem akadt példa. Egy 19 éves rekordot állított tehát be a csapat, ráadásul egy olyan, amely a nyolcadik helyen jutott tovább a konferenciájában.

Alaposan meg is dolgozott a sikerért a hazai csapat, hiszen pontosan kétszer annyi lövés ment az anaheimi John Gibson kapujára, mint amennyit Pekka Rinnének kellett volna védenie, 40-20 volt az arány. Gibson teljesítményét dicséri, hogy ebből csak két gólt kapott.

A Ryan Ellis-Roman Josi duó már a 10-10. pontját szerezte az idei playoffban. Corey Perry a 35. playoff-gólját ütötte, ezzel utolérte a franchise második helyén álló legendás finnt, Teemu Selänne-t.