Hat góllal nyert a Metz ellen, a BL-negyeddöntő küszöbén a Fradi

2017.02.25. 16:50

A Ferencváros 29-23-ra nyert a Francia Metz ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájának második csoportkörében. A sorban negyedik győzelmével a magyar csapat második helyen áll a csoportban a Vardar Szkopje mögött, és ha a montenegrói Buducnost Podgorica nem nyer vasárnap macedón ellenfele ellen, már biztos lesz a BL-negyeddöntős szereplés a Ferencvárosnak.

Pedig a meccset nem kezdte valami jól a Fradi, 5,5 perc után lőtték csak az első góljukat, ám mivel a Fradi kapujában Bíró Bianka nagyon jól védett, még ekkor is csak 1-1 volt az állás. A félidőre aztán 15-10-re húzott el az FTC, a második félidő elején pedig rövid időre 7 góllal is vezettek, végül pedig hat góllal nyertek, megtartva százszázalékos formájukat a középdöntőben.

Az FTC jövő vasárnap Planéta Szimonetta együttese, a német Thüringer HC vendégeként folytatja szereplését a középdöntőben. A német bajnoki címvédő szombaton meglepetésre 26-24-re kikapott az orosz Asztrahanocska otthonában. A magyar jobbátlövő nem lépett pályára, mert egész héten fájlalta a térdét, és nem tudott edzeni, írja az MTI az összefoglalóban.

Eredmény, női BL, 2. csoportkör, 4. forduló, 1. csoport

FTC-Rail Cargo Hungaria - Metz (francia) 29-23 (15-10)

a Ferencváros gólszerzői: Schatzl, Szucsánszki 6-6, Zácsik, Lukács 4-4, Pena, Jovanovic 3-3, Kovacsics 2, Snelder 1

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 13 pont/7 mérkőzés) (219-180), 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13/8 (238-212), 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/7, 4. Metz 6/8, 5. Thüringer HC (német) 4/8, 6. Asztrahanocska (orosz) 2/8

később

2. csoport: Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 19.15

Az állás: 1. Győri Audi ETO 11 pont, 2. Midtjylland (dán) 8 (178-170), 3. Larvik 8 (norvég) (191-188), 4. CSM Bucuresti (román) 7, 5. Krim Mercator Ljubljana 6, 6. Esbjerg (dán) 2

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.