Rossi mindent kihozott magából, de elbukta a vb-t

000 DV2174737
2015.11.08. 15:00
A yamahás Jorge Lorenzo futamgyőzelemmel lett a 2015-ös Moto GP világbajnoka, csapattársa, Valentino Rossi nem tudta megőrizni első helyét és hét pont előnyét. Utolsóként startolva negyedik lett a szezonzáró Valenciai GP-n.

A világbajnoki pontverseny eleve nagyon izgalmasan alakult, az utolsó futamra Rossinak már csak hét pont előnye maradt Jorge Lorenzóval szemben, de az olasz lehetetlen helyzetből, az utolsó, 26. helyről startolt Valenciában A pilótát azért büntették így, mert az előző futamon Marc Márquez felé rúgott.

Rossi jól elkapta a rajtot, az első körben máris tíz helyet előre jött, de Lorenzo vezette a versenyt, ami a lehető legnehezebb feladatot jelentette az olasznak. Csak úgy lehetett volna világbajnok, ha Lorenzo győzelme esetén bejön a második helyre.

Némi reménye még volt is rá, az első körökben rengeteget előzött, a harmadik körben már az első tízben volt. Utoljára Max Biaggi tudott ennyi helyet előrejönni. Sorra előzte meg az ellenfeleket, elkapta Petruccit, a két Espargarót, majd Doviziosót is maga mögött hagyta, és már a negyedik helyen állt.

Innentől kezdve azonban nem sok esélye volt, Lorenzo stabilan jó köröket motorozott, és a két hondás, Márquez és Pedrosa is tapadt rá. A 30 körös verseny felében már tíz másodperc volt az első három előnye Rossival szemben.

Az olasz, aki a verseny előtt arról beszélt, hogy motorjának nincs meg az igazi versenysebessége, innentől kezdve már csak abban bízhatott, hogy a két hondás szerzi meg neki a világbajnoki győzelmet. Igazán azonban ők sem veszélyeztették Lorenzo első helyét. Az utolsó pár körben ugyan Márquez és Pedrosa is gyorsabb volt nála, de csak egymást előzgették, Lorenzo pedig ezt kihasználva megőrizte a vezető helyét, és elsőként ért célba. Ezzel a világbajnoki győzelmet is megszerezte.

Eredmények:

MotoGP (30 kör, 120,2 km):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:59.364 perc
2. Marc Marquez (spanyol, Repsol Honda) 0.263 másodperc hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Repsol Honda) 0.654 mp h.
    A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Lorenzo 330 pont, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 325, 3. Marquez 242

Moto2 (27 kör, 108,1 km):
1. Tito Rabat (spanyol, Estrella) 28:48.831 perc
2. Alex Rins (spanyol, Paginas) 0.309 mp h.
3. Thomas Lüthi (svájci, Derendinger) 3.347 mp h.
A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Johann Zarco (francia, Kalex) 352 pont, 2. Rins 234, 3. Rabat 231

Moto3 (24 kör, 96,12 km):
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 40:09,792 perc
2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 0,198 mp h.
3. Jakub Kornfeil (cseh, KTM) 2,090 mp h.
A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Danny Kent (brit, Honda) 260 pont, 2. Oliveira 254, 3. Enea Bastianini (olasz, Honda) 207