Nagy bravúrral nyitott Fucsovics az AusOpenen

2020.01.20. 08:12

Remekül kezdett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon Fucsovics Márton, magyar idő szerint hétfő hajnalban legyőzte a tornán 13. kiemelt Denis Shapovalovot. A 20 éves kanadai szinte semmi gondot nem okozott a legjobb magyar férfi teniszezőnek, aki négy játszmában győzött az első fordulóban, és továbbjutott.

Az első szettet egészen simán hozta, 6:3-ra, a másodikat a lehető legszűkebben veszítette el, 7:6-ra, 9-7 lett a rövidítés az ellenfélnek. A harmadik játszmában Fucsovics villogott, 6:1-gyel söpörte be azt, majd egy újabb rövidítéssel, 7:6-ra húzta be a meccset.

Shapovalov nem csak a tornán 13. kiemelt, a világranglistán is ebben a pozícióban állt a torna kezdetén, 54 hellyel előzte meg a magyart, aki 67.

Fucsovicsra a tavalyi U21-es világbajnokság 18 éves olasz győztese, Jannik Sinner vagy a selejtezőből főtáblára került ausztrál Max Purcell vár. Előbbi 82., utóbbi 216. a világranglistán.

Fucsovics az AusOpen előtti utolsó felvezetőtornáját feladta Achilles-sérülés miatt, de úgy tűnik, sikerült teljesen felépülnie, a bravúr bizonyítja, hogy 100 százalékhoz közeli állapotban tudta elkezdeni az év első Grand Slam-tornáját.