További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Kétségbeesett levelet küldtek az Indexnek, hogy segítsünk, mert a lengyelek a nyakunkon vannak, pedig mindenképpen a magyaroknak kell győzni a Facebookon. Először újabb klikkelős háborúra gyanakodtunk. Aztán kiderült, hogy nem pontosan erről van szó, annyi a hasonlóság, hogy megint országok közötti online versenyt hirdettek. Konkrétan, az az Európai ország nyer, aki elsőnek ér el egymillió rajongót Facebookon.
Mint minden hasonló ötlet, ez is az Egyesült Államokban indult néhány hónapja, ott I bet New York can get 1 million fans before any other state (Fogadjunk, hogy New York előbb ér el egymillió követőt, mint bármely másik állam) néven. A New York helyére persze a kedvenc állam helyettesítendő be. Az amerikai versenyben Texas vezet 828 ezer taggal, a második Minnesota 368 ezerrel, harmadik New Jersey 359 ezerrel.
Magyarország már a verseny elején átvette a vezetést, március 2-án ezer fővel az első helyen álltunk, néhány órával később már nyolcezer csatlakozott taggal messze mindenki megelőztünk. A második helyezett lengyelek reggel 884 taggal követtek minket, de délután is csak 1436 tagja volt csoportjuknak. A harc tehát megindult. A tagok ismerőseiknek küldözgetik a meghívókat, egymást bíztatják a csatlakozásra. És egyre többen csatlakoznak. Alig néhány óra alatt több mint ötezren csatlakoztak a magyar csoporthoz.
A két ország, Magyarország és Lengyelország annyira jól mozgósította erőit, hogy messze elhúztak a mezőny többi tagjától. Cikkünk írásakor a Magyarok 66 256 taggal álltak az élen, szorosan a nyomukban a lengyelek 64 006 taggal. Tőlük messze lemaradva a harmadik helyezett Románia 2423 taggal. Úgy tűnik, a többi országban egyelőre nem érdekli a felhasználókat a verseny. Sőt, elmondhatjuk, hogy azokban az országokban a legkisebb az érdeklődés, ahol a legtöbb a regisztráltak száma.
Azt nem sikerült kiderítenünk, ki a kezdeményezője a versenynek, valószínűnek tűnik, hogy az amerikai játék tetszett meg néhány európai felhasználónak, akik aztán itt is elterjesztették a játékot. Ráadásul egy kis zavar is van az egészben, hiszen Magyarország például két csoporttal is szerepel az első tízben, összesen három hasonló nevű magyar csoport van a szájton. Van egy ellendrukker is, ő arra fogad, hogy nem Magyarország lesz az első, amely eléri az egymillió tagot - ebben a csoportban azonban csak egy tag van eddig.
A csoportok megjelenése a Facebookon is különböző időpontokon történt. Február 24-e volt a nagy regisztrálás napja, a játékba nevező országok túlnyomó többsége ekkor regisztrált.
Persze a verseny nem egyenlő feltételek mellett folyik, hiszen egy tízmilliós Magyarország versenyez a például nyolcvanmilliós Németországgal és a majdnem negyvenmilliós Lengyelországgal. A legkisebb államokról nem is beszélve, melyeknek a népessége nem éri el az egymilliót sem. És van egy másik szempont is, hogy egy adott országból hányan regisztráltak a Facebookra.
A Facebackers adatai szerint a legtöbb felhasználó természetesen az Egyesült Államokban van, majdnem 108 millió. A második az Egyesült Királyság 23 millióval, a harmadik Törökország 18,7 millióval. Magyarországon ehhez képest 850 ezer felhasználó regisztrált a Facebookra. A jelenleg második helyezett lengyelek közül kétmillióan regisztáltak. Ha ezeket a számokat nézzük, nincs esély itthon az egymillió rajongó elérésére, hacsak hirtelen nem regisztrál még néhány százezer ember és persze nem csatlakozik a csoporthoz.