További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
A Samsung a barcelonai mobilkiállításon újította meg teljes középkategóriás készülékkínálatát, itt mutatták be az Ace, Gio, Fit és Mini névre hallgató mobiljaikat. Ezek közül az Ace a zászlóvivő, a sorozatnak ez a csúcsmodellje.
Már kézbe fogva érezni, hogy nem egy gagyi mobilról van szó, műanyag ugyan a borítása, de nem akar kicsúszni a kezünből, az illesztéseknél is jól össze van rakva. Ugyanakkor nem tud elszakadni a manapság divatos kerekített szélek, de szögletes külső divattól – túlságosan is hasonlít az iPhone 4-re külsőben.
Kijelzője 3,5 inches, tehát nem követi a CES-en és az MWC-n bemutatott mobilokat, nem óriáskészülékről van szó, a kisebbek közé tartozik. Kijelzőjének felbontása (320x480 pixel) okoz némi csalódást, de ekkora méretben és ebben a kategóriában valójában nem is várhatunk jobbat. A külsejéhez tartozik még, hogy van ratja egy fülhallgatócsatlakozó, egy microSD-kártyaslot, egy hangerőszabályozó és egy ki/be kapcsoló gomb – és a két érintőgomb, a menü és a vissza gombok. Csak a legszükségesebbek.
A telefon a processzorában is eltér a felsőkategóriás készülékektől, egy 800 MHz-s Qualcomm MSM7227-et tettek bele, 512 MB RAM-mal. De a készülék méretéhez képest ez elegendő, böngészésnél és átlagos használatnál nem lassú, nem fagy, gyorsan vált az alkalmazások között, scrollozásnál sem akadozik.
Az Android 2.2-es változata, a Froyo fut rajta a Samsung saját TouchWiz 3.0-s rendszerével. Ez utóbbi egészen jól sikerült, megkönnyíti a készülék használatát azoknál, akik nem túl járatosak az androidos rendszerekben. Az akkumulátora viszonylag jól bírta az egy hetes teszt alatt, egészen intenzív használat mellett is kibírja egy egész napig, vagyis nagyjából 24 órát (persze a "jól bírja" relatív fogalom, de most a piacon kapható okostelefonokhoz viszonyítunk, melyeket jobb esetben is napi egyszer mindenképpen tölteni kell).
Mint az androidos telefonokon általában, itt is hét kezdőoldalt lehet telepakolni alkalmazásokkal és widgetekkel, a legalsó sorban pedig folyamatosan látszik négy ikon: alapból ezek a telefon, telefonkönyv, sms és a menü. Névjegyzéket természetesen lehet szinkronizálni Facebookkal, Twitterrel, így az adott kontaktnál mindig látjuk legfrissebb üzeneteit, megjegyzéseit.
A készülék talán leggyengébb pontja a kamerája: 5 megapixeles kamerát tettek bele, ami a tapasztalatok szerint nem készít jó képeket még tökéletes fényviszonyok között sem. Akinek tehát ez fontos szempont készülékvásárláskor, az gondolja meg, akinek azonban elég annyi, hogy megörökíti és feltölti Facebookra a napi eseményeket, annak nem kell csúcsminőség. Videót felvenni azonban nem érdemes, legfeljebb 320x240-es videó rögzítésére képes, ez még a YouTube-minőséget sem nagyon éri el.
A Samsungnak sikerült jó telefont alkotnia középkategóriában is – nagyjából ezzel a mondattal összegezhetnénk tapasztalatainkat a GalaxyAce tesztelése után.