Kibocsátást mérnek
Markus Kuhn, a Cambridge Egyetem munkatársa igazán érdekesnek találja a felfedezést, és szerinte a számítógépek összes sugárzását meg kellene vizsgálni. Mások például a chipek energiaellátásának a változásait megfigyelve gyűjtöttek információkat a kriptográfiai tevékenységről, mondta a kutató.
Peter Honeyman, a Michigan Egyetem munkatársa szintén ígéretesnek tartja az új technikát, mivel a megfigyelést nem zavarják meg külső zajok, hiszen ezzel a módszerrel kizárólag a magas frekvenciákat figyelik, és kiszűrik az alacsony frekvenciájú zajokat, például a hűtőventillátorok hangját.
Adatokat loptak
Korábban már számos hasonló módszert bemutattak, például köztudott, hogy a képernyők elektromágneses kibocsátásából rekonstruálható a megjelenített információ, ezért számos bank úgynevezett Faraday kalitkában tárolja a számítógépeit, hogy megakadályozza a kémkedést. Ennek az eljárásnak a működését egyébként Kuhn is bemutatta 2002 márciusában; a kutató ráadásául nem közvetlenül a számítógépes monitor fényéből, hanem annak a falra vetített képéből állapította meg, hogy mi van a képernyőn.