Készül a Facebook okostelefonja
Több éve készül a Facebook arra, hogy legyártsa a saját okostelefonját, de csak nemrég választotta ki ehhez a partnerét. Az All Things Digital híroldal úgy tudja, a dél-koreai Samsunggal is tárgyalt a cég. Általában egy-másfél évet vesz igénybe egy új okostelefon kifejlesztése, de ennél gyorsabb munka is elképzelhető, hiszen a HTC elég nagy gyakorlatot szerzett az androidos okostelefonok összerakásában (a Facebook mobilja is erre a rendszerre épül majd), ráadásul létezik egy HTC ChaCha nevű készülék, ami kimondottan lájkolásra szabott.
A Facebook mobilos akciócsoportja másfél évvel ezelőtt jött létre, és külön épületben kapott helyet, ahová a többi dolgozó sem léphetett be. A csapat olyan készüléket próbált összerakni, amiben a szolgáltatások, a szoftverek és a hardverek nagyon precízen vannak összeillesztve, mint az Apple termékeiben. Hamar kiderült, hogy a projekt túl nagy a cégnek, komoly tőkét igényelne, ezért leállt a fejlesztés. A projekt neve egyébként Social Layer volt, amit eleinte Slayerként emlegettek (ami mészárost jelent), de a vad elnevezést inkább Buffy-ra változtatták (minden bizonnyal a Buffy the vampire slayer című tévésorozat után).
A mobil platform kritikus a Facebook életében, hiszen felhasználóinak a nagy része, körülbelül 350 millió júzer aktívan lájkol a hordozható eszközökön. Bár a Facebook az egyik legnépszerűbb alkalmazás az okostelefonokon, ez csupán egy kiegészítő a sok közül.
Azért van szüksége a Facebooknak egy (vagy több) saját készülékre, hogy ne mások diktálják neki a fizetési feltételeket. Illetve, amikor egy felhasználó fényképet készít a telefonjával, akkor azt legkönnyebben a Facebookra tudja eljuttatni, ne a Google Pluszra vagy más rivális képmegosztó portálra.
Az Android nagyon jó alapot biztosít a Facebook saját rendszerének, hiszen egy fillért sem kell fizetni érte, és rengeteg fejlesztő ismeri. Az Amazon pedig már bebizonyította a Kindle Fire tablettel, hogy létre lehet hozni egy olyan Android-alapú rendszert, amit nem a Google szolgáltatásai uralnak.
A Google-lel való szakítás ugyanakkor azt is jelentené, hogy a Facebook nem, vagy nehezebben férne hozzá a a rivális vállalat szolgáltatásaihoz. Például a térképekhez, valamint az Android Market szoftverboltban megtalálható több százezer alkalmazáshoz.
Rovataink a Facebookon