További Hardver cikkek
Az első meglepetés akkor ért, amikor a gép bekapcsolása után kiderült, a készülék angol nyelvű. Még a Local settingsben sem engedi beállítani Magyarországot, mivel az nincs a listában. Meg kellett elégednem Ausztriával. Későbbi tapasztalataim azonban teljesen megváltoztatták a kissé negatív első benyomást.
A metrón is lehet jegyzetelni
Kezdjük a szövegbevitellel. A palm doksija szerint háromféleképpen lehet szöveget bevinni. A kiegészítő billentyűzetet nem sikerült kipróbálni, ezért megelégedtem két megoldással. Első a virtuális billentyűzet, amin a mellékelt fémtollal kell pötyögni. A másik a kézírás. Ez elsőre tűnik csak kicsit bonyolultnak, nekem már egy hét után is folyékonyan ment az írás. Kipróbáltam a BKV-n is: buszon nem az igazi, de a metrón azért simán ment az írás. Ezután néztem meg a mellékelt programokat. A legszükségesebb dolgok vannak feltelepítve: határidőnapló, emlékeztető, To Do List, számológép, levelezőprogram, címtár, világóra (ez a kedvencem) és egy kis költségnyilvántartó. Persze hiányoznak a játékok. Sebaj! Elő a mellékelt CD-t, azon rajta vannak.
|
Egy számítógépnek, oprendszernek meghatározó tulajdonsága a szoftverellátottsága. Ezzel nincs gond. Egy kis kutatás után rengeteg hasznos segédprogramra leltem. A gyártó oldalán is rengeteg link van. Egyébként a www.handspring.com oldal könnyen kezelhető. Minden megtalálható rajta. Ezután néztem meg a www.handspring.hu oldalt, ahol kellemes csalódásban volt részem: letölthető volt a PalmOS magyar változata, ettől sokkal "magyarabb" lett a kütyü. A hét végére sikerült összehozni egy egészen használható kis számítógépet.
Apróbb hibák
Mivel a Visor az olcsóbb palmtopok közé tartozik, néhány technikai megoldás nem sikerült egészen tökéletesen. A gép háttérvilágítása kétállapotú: vagy nem világít, ekkor világosnak kell a környezetnek lennie vagy világít, de akkor meg tök sötétnek, szürkületben a gép használhatatlan. Az elemes megoldás sem jó, mindenképpen akkumulátoros masinát kell venni. A képernyő védőlapja nem csúszkán mozog, hanem le kell akasztani, és a hátsó oldalra visszaakasztani. A számológépes megoldás jobban tetszett volna. A mellékelt bőrtok csak arra volt jó, hogy eldugja a palmot. Legalább egy fület tehettek volna rá, hogy övre lehessen akasztani. Van beépített hangszórója, de a beállított időpontokat jelző berregést nem hallottam, amikor a zsebemben volt a PDA.
Tapasztalataimat összefoglalva elmondhatom, hogy hiányosságai ellenére is hasznos eszköz ez a kéziszámítógép. Az, aki nem akar százezer forint feletti összeget kéziszámítógépre költeni, de szüksége van a mobiltelefonnál sokszor intelligensebb hordozható eszközre, eseleg mobil Outlookra, jól dönt, ha a Visort választja.
A teszt teljes szövege a Prohardveren olvasható.