További Szoftver cikkek
Fejlett védelem parázóknak
Az Internet Explorer motorját használó Maxthon fejlesztői igen látványosan próbálják meggyőzni a az internetezőket arról, hogy termékük semmiképpen sem tévesztendő össze a sokat szidott és súlyos biztonsági hibákkal tarkított Microsoft-termékkel. Talán éppen ezért cserélték le a korábbi MyIE2 nevet Maxthonra. A böngészőt hatékony hirdetésvadász funkcióval látták el, amellyel az előugró ablakok, lebegő hirdetések és ActiveX-tartalmak egyetlen gombnyomással lelőhetőek, a videók, hangok, animációk, szkriptek és Java-alkalmazások letiltásával pedig még tovább fokozható a biztonság és a kényelem.
Tekintse meg képeinket |
Tesztelőink szerint a Maxthon kezelőfelülete alapbeállításnál túlzsúfolt, mivel bizonyos funkciók több helyen megjelennek, ezért alapos gyomlálással érdemes indítani. A reklámok blokkolása néha túlságosan hatékony, és a webes hirdetések szűrését bekapcsolva néhány weboldalról az összes illusztráció eltűnik.
Gyors és pénzéhes mindenes
A világ leggyorsabb böngészőjének tartott Opera tényleg rövid idő alatt betölti a weboldalakat, ráadásul egérrel és billentyűzettel is elképesztően könnyen irányítható, tehát böngészőként kiválóan helytáll. Kiegészítő szolgáltatásai azonban némiképp hiányosak, hiszen egy csevegőprogrammal és emailklienssel felszerelt programcsomagtól joggal várhatjuk el, hogy legyen benne naptár meg feladatkezelő. Mert úgy nem kellene még egy programot elindítanunk.
Az Opera elsősorban kifinomult megoldásaival tűnik ki az alternatív böngészők sorából. Például a a betöltött oldalak képe átméretezhető, így a miniatűr monitorokon is elférnek az 1024x768 felbontásra tervezett oldalak, illetve a gigantikus plazmatévék előtt ülő milliárdosok kényelmes bőrfotelükből is jól láthatják az Index.hu ezerötszáz százalékosra nagyított címlapját. A könnyebb navigálás érdekében a böngészőlapok között nyílik meg a levelező, az irc és a letöltéskezelő is. Emellett roppant kényelmes, hogy két kattintással bármilyen kijelölt szöveget lementhettünk a noteszbe, és a jegyzetekre kattintva az eredeti oldal ugrott elő. A szövegeket emailben és irc-en is továbbküldhettük, de sajnos linkek nélkül, így nem tudtunk cikkeket ajánlani a haveroknak.
Az Opera további előnye, hogy szinte minden létező operációs rendszeren elérhető, és ugyanazt nyújtja, kivéve a kis képernyős mobilra és tenyérgépre szánt változatokat. A böngésző csak vékony reklámcsíkkal ingyenes (ami csöppet sem zavaró), a terméktámogatást tartalmazó teljes szoftver harminckilenc dollárba, a verziófrissítés tizenöt dollárba kerül.
Barkácsoljon kis böngészőből nagyot!
A Firefox alapból nem nyújt sokkal többet, mint az Explorer, így viszont azt rakhatunk bele, amit akarunk. A fejlesztők ugyanis a minden jóval telepakolt és lomhasággal vádolt Mozilla böngésző teljes lecsupaszításával hozták létre a Firefoxot, és a felhasználókra bízták az igazán fontos funkciók összeválogatását. A kiegészítőket összegyűjtő oldalon majdnem százharminc apró programocska van, ezért olvasóinknak kiválasztottuk azokat, amiket bűn lenne kihagyni.
Tekintse meg képeinket |
Az oldalról kimásolt szövegek a Firefoxban is kigyűjthetőek a QuickNote segítségével, amely ráadásul az oldal linkjét is a szöveg alá helyezi, nem úgy, mint az Opera jegyzetelője. A RSS hírfolyamok olvasását a Sage teszi könnyebbé, irc csevegéshez a ChatZillát érdemes letölteni, levelezéshez meg a különálló Thunderbird-öt. Naptárat a Mozilla Calendar ad.
A Firefox aktuális verziója az 1.0 Preview Release, ami annyit jelent, hogy ez még nem a teljesen végleges kiadás, és előfordulhatnak furcsaságok. Mondjuk váratlanul bezárja ablakait. A fejlesztők a háttérben serényen dolgoznak, és a napokban egy hibajavítást is kiadtak, amit automatikusan telepíthettünk a beépített online frissítőrendszer segítségével.
Ön dönt!
Az oly népszerű Firefoxot elsősorban a barkácsolóknak ajánljuk meg a webdizájnereknek, a Maxthont pedig azoknak, akik nem szeretnének túlságosan elszakadni a Microsoft üdvöskéjétől, de használható böngészőt akarnak. A folyamatosan böngésző, csevegő és emailező netfüggők meg használjanak Operát, hogy egy pillanatra sem kelljen felemelniük a kezeiket a billentyűzetről.