Halász János nemzetierőforrás-államtitkár szerint Hóman Bálint tudományos tevékenyéségét újra elismerik, annak vizsgálata nem is a kormány feladata. Politikai pályája azonban jogos kérdéseket vet fel. Ugyanez a helyzet Orsós Ferenccel, aki politikusként a cigányok sterilizálását pártolta. Orsóst ráadásul még 1945-ben, az 1949-es politikai átalakítás előtt zárta ki az akadémia. Orsós Halász szerint a nemzetiszocialista irányzat hazai vezéralakja volt. A bírósági ítéleteket a bíróságoknak van joguk felülvizsgálni, az akadémiai rehabilitáció az akadémia feladata. Hegedűs nem fogadta el a választ, a parlament igen.
Az interpellációk sorát a szocialista Sós Tamás nyitja, témája a nyugdíjasok elleni újabb támadás. Másodikként a jobbikos Szilágyi György beszél a CIB Bank szerinte a kilencvenes évek elejét idéző vadkapitalizmusáról. Ezt egy kormánypárti öninterpelláció követi, majd Jávor Benedek kérdezi, hogy miért a múlt gazdaságát építjük, miért nem a jövőjét.
Struccok, ki a fejjel! címen Vona Gábor Jobbik-vezér felszólalásával indul a nap, fogadni mernénk a témára, és valószínűleg nyernénk is. Másodikként az elempés Scheiring Gábor minősíti hirtelen halálnak a kormány munkaerő-piaci sokkterápiáját. Harmadikként a kereszténydemokrata Pálffy István beszél majd "sarkalatos kérdésekről", negyedikként a Fidesz sportfelelőse a sportfinanszírozás új rendszeréről. A szocialisták vagy nem szólalnak fel napirend előtt, vagy nem nyújtották be felszólalásuk címét hétfő délig.
Hétfőn inkább aprómunkával foglalkozik a parlament, Teréz anya halálának napjajótékonysági világnap lehet. Kedden felpörög a törvénygyár, folytatják Lázár János és Balsai István nyugdíjelvonós alkotmánymódosításának és a költségvetési csalást bűncselekménnyé minősítő Btk-módosításnak a vitáját, és tárgyalni kezdik az Állami Számvevőszékről szóló új törvényt is.