A kormány nevében Soltész Miklós államtitkár válaszolt. "Az önök mentalitása, hogy ötéves tervekben gondolkoznak" - kezdte. A kérdés tehát a szocialisták mentalitásáról árulkodik, ezzel szemben a kormány célja az inaktivitásra ösztönző rendszer átalakítása. Emlékeztetett rá, hogy a szocialisták kormányon szintén át akarták alakítani a rokkantsági rendszert, idézte Gyurcsány "minden harmadik nyugdíjas rokkantnyugdíjas" szónoklatát, amit a szocialisták 2007-ben megtapsoltak. A felülvizsgálatra jelentkezőket 2013. december 31-ig vizsgálják meg, a felülvizsgálat eredményének megismeréséig pedig jogosultak az addigi ellátásukra, mondta. Tóth nem fogadta el a választ, a kormánytöbbség igen.
A kormány örömmel válaszolt Rogán napirend előttijére, szerinte az LMP kezdeményezése azért bukott el, mert a szocialisták is aláírták. Bezzeg amikor a Fidesz gyűjtött aláírásokat 2008-ban, azt "egymillióan írták alá". Példanélkülinek nevezte, hogy a népszavazáson 3,3 millióan támogatták a Fidesz kérdéseit. Ő is kitért rá, hogy az LMP az Orbán-kormány elleni akciónak minősítette a népszavazást, amely így duplán elbukott. Végül a kormány nemzeti konzultációit dicsérte, és még a békemenetet is felemlegette. Azzal zárt, hogy az LMP hatszáz forintos órabérért alkalmazott aláírásgyűjtőket.
Az LMP népszavazási kezdeményezésének legizgalmasabb momentumai:
"Ez nem véletlen" - mondta Rogán, mert szerinte a kérdések politikai jellegűek voltak. Hiszen a kormány részletes egyeztetést folytatott az új Munka törvénykönyvéről. Amely, ezek szerint az új munkahelyek teremtését szolgálja. "Érdemes talán arról is beszélni, hogy volt olyan kérdés, amely a szociális juttatások körének bővítését célozta" - mondta Rogán, aki szerint valójában a nép szigorítani akarja a juttatásokat. "Ha már az őszinteségről beszélünk, mondjuk ki őszintén. Az LMP népszavazási kísérlete nem a választókról szólt" - mondta Rogán, aki elégedett azzal, hogy ezek szerint csak 160 ezer ember elégedetlen a kormánnyal. Szavaiból kiderült, hogy a Fidesz nem fogja támogatni a népszavazás kiírását a parlamentben.
"Különös tisztelettel köszöntöm elempés képviselőtársaimat" - kezdte napirend előtti felszólalását Rogán Antal. Mint mondta, mindenkinek joga van népszavazást kezdeményezni, de a kezdeményezésről a nép mond ítéletet. Arról, hogy a népszavazás valóban róluk szól, vagy csak egy párt érdekeit szolgálja, legalábbis Rogán szerint. A cikizést azzal folytatta, hogy az LMP kevesebb aláírást gyűjtött két hónap alatt, mint ahány szavazatot kapott 2010-ben. "Ebből látszik, hogy ezek a kérdések nem csak a magyar emberek figyelmét nem keltették fel, hanem az ellenzék szavazóiét sem" - mondta.
Mivel Kövér László ideiglenesen köztársasági elnök, így a héten Lezsák Sándor elnököl, egészen az új köztársasági elnök megválasztásáig. A kormánypárti képviselők tapssal fogadták a fejleményt.
Hagyományosan csak hét interpellációra van idő, és a kormánypártok öninterpellációikkal mostanában rendre kereten kívül szorítják a Jobbikot. Ám ez most annyira nem szegte a kedvüket, hogy még a tizedik helyre is van jelentkező. Nyolcadikként Egyed Zsolt kérdezhet a földspekulánsokról, kilencedikként Bödecs Barna arról, hogy miért importból újítják meg a a budapesti buszokat, Staudt Gábor pedig Afganisztánról, amely szerinte veszett ügy.
A valódi kérdésekhez az elempés Szabó Rebeka és Szél Bernadett közös interpellációjával térünk vissza, ők az ésszerűtlen közmunkával, közpénzből finanszírozott természetkárosításról kérdezik majd a belügyminisztert. A szocialista Tóth Csabát az érdekli, hogy sikerült-e már elvenni a rokkantak ellátását. Párttársa, Nyakó István a kormány lelkiismerete felől érdeklődik.
A héten egy volt pártelnök, a szocialista Hiller István nyitja az interpellációk sorát, a felsőoktatási integrációról kérdezi a nemzetierőforrás-minisztert. Másodikként a jobbikos Szilágy György kérdezi, hogy "így építkezik a FÖMI?". A FÖMI, ha nem tudnák, a Földmérési és Távérzékelési Intézet, tehát valójában Fömi, amely, ezek szerint, építkezik. A kormánypártok tavaszi szokásuk szerint két öninterpellációval rabolják majd az időt.
A magyar televíziózást megelőzve Rogán Antal a parlamentben is meghonosítja a roast műfaját, napirend előtt az LMP bukott népszavazásával fog élcelődni. A szocialisták vezérszónoka, Gúr Nándor "Húsvét másként" címen beszél majd, meglátjuk miről. Utána az elempés Szabó Rebeka viszi tovább múlt heti témáját, "Kié is lesz a magyar föld?", kérdezi. A kereszténydemokrata Harrach Péter pedig egy igaz ember rehabilitálásáról beszél majd.
Amatőr státusból profivá érhetnek a parlamenti képviselők, ha a kormánytöbbség kedden elfogadja Kovács Zoltán javaslatát. Az összeférhetetlenségi szabályok szigorításával a képviselőknek más kereső foglalkozásuk nem lehet, és semmilyen más munkáért nem kaphatnak pénzt. Szigorítják a szabálysértési törvényt és a polgári perrendtartás szabályait is, szerdán pedig megkezdik a vitát a járások felállításáról.