A szocialista Horváth András szerint a kormány a környezetpolitikát is tönkre tette. Elsősorban az "Illés-komandót" bírálta. A kormány munkájára a környezetvédelmi civil szervezetek "kegyelemkettest" adtak, mondta. Illés Zoltán kirúgta a szakértőket, pénzeket vont el a hatóságoktól, szakmai, civil és tudományos szervezeteket lehetetlenített el anyagilag és még a közmédiában is megszűntek a környezetvédelmi műsorok. Horváth szerint meglepő, hogy Illés még államtitkár lehet. Pedig már ott tartunk, hogy Illés már saját kinevezettjeit rugdossa ki, például az Évizig éléről.
Az új Büntető Törvénykönyv megszavazása előtt Schiffer képviselő el fogja sütni a "következmények nélküli ország" fordulatot. Csak agyon ne vágja egy elszabadult hajóágyú, a Górcsőről nem is beszélve. Kövesse velünk az ülést!
Ezután arról beszélt, hogy Varga Mihály és Széles Gábor is katasztrofálisnak nevezte a tranzakciós adót. "Rég nincs szándékegység abban, hogy be legyenek ezek az új adók vezetve" - mondta, majd arról beszélt, hogy jövőre már négymillió magyar él majd a szegénységi küszöb alatt. "Államtitkár úr, hülyének nézni a társadalmat, megvezetni az embereket nem lehet" - mondta. "Miből szeretnének fenntartható gazdasági növekedést, ha a beruházási ráta a legalacsonyabbak között van Európában" - tette fel a kérdést.
Volner János, a Jobbik vezérszónoka azt kifogásolta, hogy míg a kormány szerint stabil a költségvetés, "a költségvetési hiányt nem lehet megenni". "Az embereket az érdekli, hogy képes-e a kormány fenntartható módon növelni az életszínvonalat" - mondta, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy a költségvetési hiányt az emberek fizetik meg. Megszorítások és adóztatás helyett támogatni kéne az embereket, mondta. Ezután volt szó csekkadóról, telefonadóról, biztosítási adóról, stb. Ezeket a terheket a cégek a lakosságra hárítják, azaz az emberek fizetik meg.
Budai még hosszasan sorolta, hogy az elmúltnyolcév milyen gyanús ügyeit vizsgálják. "Ezek az ügyek és a számok azt mutatják, hogy az elszámoltatás jó ütemben, abban az irányban halad, amit a kormány meghatározott" - mondta. "Képviselő úr, önnek az elmúlt két évben rengeteg lehetősége lett volna, hogy megszólaljon ezekben az ügyekben" - mondta Schiffernek, majd azzal vádolta, hogy az LMP akadályozza a Malév és a Máv ügyeit vizsgáló bizottságok munkáját.
az amerikai hatóságok állítólag évekig fontolgatták, hogy a fiatal Budait bevessék a kommunizmus elleni harcban.
A kormány nevében az elszámoltatási biztos agrárállamtitkár, Budai Gyula válaszolt, aki örült a lehetőségnek. "Én nem szoktam semmilyen titkos záradékok mögé bújni" - kezdte, majd számokkal vágott vissza. "Az elmúlt két évben 53 ügyben indult nyomozás. Ezekben olyan nevek szerepelnek, mint Gyurcsány Ferenc" - mondta, elismerve, hogy abban az ügyben Schiffer volt a feljelentő. "Fekszi Márta, Fapál László, Markó Andrea" - sorolt még neveket. Ők tehetnek Budai szerint arról, hogy az LMP nem találja az állami vagyont. "Kocsis István ellen is folyik az eljárás" - mondta.
Schiffer azt is kifogásolta, hogy az ígéretekkel szemben még mindig titkos záradékok mögé rejtik a gyanús ügyleteket, és csak bírósági ítéletekkel lehet elérni az adatnyilvánosságot. "Az az érzés, hogy az elmúlt húsz év politikai elitjének nem érdeke az elszámoltatás, a felhők fölött összeérnek az oligarchák" - mondta. "Az elszámoltatás egy véget nem érő kampány. Ha készül egy megszorító csomag, akkor megcsörgetik a bilincset" - mutatott rá egy vélt összefüggésre. Beszélt még a fideszes önkormányzatok eladósodásáról és az adatnyilvánosság fontosságáról is.
Legjobb PR-fotója!
Az elempés Schiffer András a Fidesz választási programjából idézve kezdte felszólalását, amiben azt ígérték, hogy számonkérik az előző kormányok visszaéléseit. Ez Schiffer szerint visszatérő ígéret, igérték ezt már a szocialisták, a Fidesz, majd újra a szocialisták és újra a Fidesz. Történni viszont mégsem történt semmi, továbbra sem tudjuk, mi történt a Margít-híddal, a négyes metróval. Új infó csak az, hogy a Közgép is érintett a hídprojektben. Ezért javasolta az LMP, hogy vizsgálják ki az elmúlt tíz év visszaéléseit.
Az államtitkár ezután nagy örömmel idézte fel az elmúlt nyolc év szocialista költségvetéseit, amik a véletlenszerűnél ritkábban találták el a valós számokat. "Kétségtelen, hogy ez egy nehéz költségvetés, hogy ez egy nagyon nehéz év lesz, de ez nem elég ahhoz, hogy kamunak nevezzük" - mondta.
"Igaza van, beszéljünk aktuális kérdésekről" - kezdte válaszát Cséfalvay nemzetgazdasági államtitkár, aki szerint Mesterházy hiába nevezte megalapozatlannak a költségvetést, az EU pénzügyminiszterei visszavonták a kohéziós alap befagyasztását. Mert szerintük is csökken az államadósság és 3 százalék alatt marad a költségvetés hiánya. Mindezt a konvergenciaprogramra alapozták, és arra épül a 2013-as költségvetés. Cséfalvay szerint a szocialisták vitatkozzanak az Európai Bizottsággal.
A társadalom kétharmada kerül lecsúszásveszélybe jövőre, állítja Tóbiás, aki ezután arról beszélt, hogy a kormány rosszat tesz a munkavállalókkal, mert növelte a járulékaikat. "Önök nagyon sokat segítettek már a fiatal munkanélkülieken, mert azt tervezik bevezetni, hogy a minimálbér nyolcvan százalékáért dolgozhassanak" - mondta, majd azt sorolta, hogy mi minden lesz rosszabb jövőre. Csekkadó, biztosítási adó, telefonadó. "A társadalom döntő többsége 2013-ban rosszabbul fog járni" - mondta, majd azzal vádolta a kormányt, hogy baráti vállalkozóknak kedvez. És improvizál. "Vonják vissza" - mondta a költségvetésről.
"Miért is tárgyaljuk így nyár elején a 2013-as költségvetést" - tette fel a kérdést Tóbiás, majd megválaszolta, hogy miért nem. Nem azért, hogy bármit is megtudjunk belőle, mondta. Ezután arról beszélt, hogy a 2012-es költségvetést már hatszor módosították. "Ez a pávatánc repertoárjába tartozó lépés" - mondta a korai költségvetésről. Szerinte ezzel akarja elhitetni a kormány, hogy ért ahhoz, amit csinál. "Ez a költségvetés egy kamuköltségvetés, egy humbuk. Nem fogja kibírni az elfogadását sem" - mondta, majd reményvesztettségről és elszegényedésről beszélt.
hogy esőben érdemes-e szörfrockot hallgatni. A válasz: ha a Phantom Surfers játszik egy ilyen táncosnővel, akkor mindenképpen!
nem zavarta Kövért, megnyitotta a nyári rendkívüli ülésszak aktuális ülését, amin elsőként a szocialista Tóbiás József beszél aktuális kérdésekről.
amivel a képviselőket is jól meglepte. Legfeljebb százan lehetnek a teremben a 386-ból.
És mi lett belőle. A legjobb japán együttes ismert feldolgozás-slágerével búcsúztatjuk átmenetileg a kánikulát.
a szokásos udvariassági késéssel indítja az ülést. Egy órakor, a hivatalos kezdés időpontjában még elhagyatott a terem, egy-két kormánypárti, három szocialista és két kormánytag - a ma ismét sok szereplésre készülő Cséfalvay államtitkár és Kontrát Károly - vannak csak a patkóban.
Jó délutánt, jó szurkolást, reméljük a kormány, vagy legalább egy kereszténydemokrata szónok ma is megédesíti a szánkat valamivel. Nagyszerű dolog egyébként, hogy egymástól elvileg mennyire távol álló kormányok szeretnek államosítani Magyarországon. Egyszer mondjuk én is kipróbálnám, milyen érzés államosítani.
A nap első öninterpellációja az egészségügy átalakításáról szól majd. Utána a szocialista Horváth András a szerinte tönkretett környezetpolitikai irányításról kérdez. A jobbikos Mirkóczki Ádám is kérdezhet arról, hogy a rendőröknek mennyiben dolguk a pénzbehajtás a tényleges munkához képest. Őket a nap második kormánypárti öninterpellációja követi.
Az interpellációkat hagyományosan a szocialisták, ezúttal Göndör István kezdi, aki az egykulcsos adórendszerről faggatja majd a nemzetgazdasági minisztert, vagy államtitkárát. A jobbikos Gyöngyösi Márton témája a nemzeti szuverenitás feladása, amivel a külügyminisztériumot gyanúsítja. A harmadik ellenzéki, az elempés Scheiring Gábor a nemzeti konzultáció álkérdéseit kifogásolja.
Napirend előtt Tóbiás József a lázári hagyományok folytatójaként aktuális kérdésekről kíván beszélni. Utána az elempés Schiffer András porolja le a következmények nélküli ország közhelyét. A jobbikos Volner János azt fájlalja, hogy az emberekkel fizettetik meg. A kereszténydemokrata Habis László Eger és a Rákóczi Szövetség együttműködéséről, Rogán Antal pedig a munkahelyteremtésről szól majd.
Két nagy dobása is lesz a héten a parlamentnek. Hétfőn végleges formába önthetik az új büntetőtörvénykönyvet, amin a kormány még az utolsó pillanatban is hangolna. Módosító indítványuk szerint mégsem lehetne agyonlőni azokat, akik csoportosan, akár karóval felfegyverkezve hatolnak be valakinek a kertjébe. A másik nagy dobás a jövő évi költségvetés szokatlanul korán kezdődő vitája, ami szerdától péntekig, három napon át tart.