A kék oszlopok az adott szakaszon mért aktuális vízállást mutatják, a vörös oszlopok a folyó ottani legnagyobb vízállását.
A Margitszigeten a Fővárosi Csatornázási Művek munkatársai nagy erőkkel dolgoznak a fővédmű homokzsákjainak elbontásán. A helyreállítási munkákban részt vevő szakembereken kívül más továbbra sem léphet be a szigetre, mert ott sok munkagép dolgozik. Emellett a park belső területeinek megközelítése fokozott balesetveszéllyel jár, elsősorban a fellazult gyökérzetű fák, valamint a pangó vizek okozta talajsüllyedés miatt.
Dolgoznak még a Batthyány téren, a Bem rakparton, a Margitszigeten, a Váci úton, a III. kerületi Római-parton, továbbá az Erzsébet híd és a Lánchíd pesti hídfőjénél.
Írja meg tapasztalatait vagy küldjön fotót erre a címre: tema@mail.index.hu
A Szigetközben több útszakaszon is forgalomkorlátozások vannak érvényben a nemrég levonult árvíz miatt Az Öreg- és a Mosoni-Duna között elterülő vidéket hosszában átszelő 1401-es úton a mezőgazdasági vontatók kivételével 10 tonnás súlykorlátozás, valamint általános, 30 kilométeres sebességkorlátozás van. Utóbbi érvényes a Vámosszabadit és Nagybajcsot összekötő mellékúton. A Rábaközben Bodonhely és Kisbabot között nem közlekedhetnek 10 tonnánál nehezebb járművek. (MTI)
A kelet-közép-európai országokon végigvonuló árvíz jóval kevesebb kárt okozott az érintett országokban, mint a 2002. évi, hasonló mértékű áradás, állítják az osztrák Erste bankcsoport elemzői. A bank becslése szerint Magyarországon, Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában a károk összesítve 3 milliárd euróra tehetők, ami a 2002. évi árvíz kárösszegének nagyjából a fele. A kisebb kár elsősorban annak tulajdonítható, hogy a szóban forgó országokban 3,3 milliárd eurót fordítottak az elmúlt időszakban árvízvédelmi beruházásokra. Az Erste kimutatása szerint a legtöbbet Ausztriában költötték erre a célra, 1,8 milliárd eurót, Szlovákiában 600 ezer eurót, Csehországban 500 ezret, Magyarországon 300 ezret. A korábbiakhoz képest most több idő volt a felkészülésre, a városok megvédésére.
Az árvíz okozta mezőgazdasági károk bejelentésére legkésőbb június 24-ig van lehetőségük a gazdálkodóknak, a bejelentéseket a falugazdásznál személyesen tehetik meg az érintettek a Nébih honlapjáról is letölthető adatlap kitöltésével. A lehetőséggel azok a termelők élhetnek, akiknek mezőgazdasági területét elöntési kár vagy a védekezés, mentés, magas vízállás miatt másodlagos kár érte. A kárfelmérés kiterjed az ártéren és az azon kívül elhelyezkedő mezőgazdasági területekre, mint a gyep, rét, legelő, kaszáló, szántó, kertészeti kultúrák. (MTI)
Gyorsuló apadásra számít a hétvégére a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság (KDVI) a Tolna megyei Bátánál, a vízügyi előrejelzés szerint vasárnap reggelre a településnél 66 centiméterrel csökken a Duna vízszintje.(MTI)
Folyamatosan bontják a kiépített védműveket Fejér megyében, az elöntött területek fertőtlenítésére az önkormányzatok meghozták a szükséges intézkedéseket.
a komáromi és környékbeli vágányok, váltók javítása az árvíz után.
Megkezdődött Győr-Moson-Sopron megyében az árvíz utáni fertőtlenítés és helyreállítás, előbbi egymillió négyzetméteres területet, utóbbi kétszáz kilométeres szakaszt érint. Az ütemterv szerint a legfontosabb feladat a közutak és a vasútvonalak megtisztítása, felszabadítása annak érdekében, hogy a lehető leghamarabb, korlátozások nélkül megindulhasson a közlekedés. Szintén kiemelt tennivaló a belterületi részek és a fakadóvízzel érintett területek megtisztítása. (MTI)
Tovább csökkent az Elba vízállása Németországban, és több térségben már az árvíz utáni helyreállításra koncentráltak pénteken. Drezdában több mint 1500 tonna folyami hordalékot gyűjtöttek össze azokban a negyedekben, amelyeket elért az Elba árhulláma. A szászországi fővárosban a homokzsákokat is bontják, több tízezer tonna homokot kell elszállítani.
A szomszédos Szász-Anhalt tartományban továbbra is kritikus a helyzet, a gátszakadások miatt újabb települések kerültek veszélybe. (MTI)
hajthatnak rá a 11-es főútra hétvégén Szentendre és Visegrád között. A korlátozás szombaton és vasárnap reggel nyolctól este nyolc óráig tart. A lezárás egyik végpontja Szentendrén, a Pap-sziget magasságában, a másik Visegrádon, a Lepence pataknál lesz. A behajtáshoz lacímkártya kell. A Visegrádra (vagy Visegrádról Szentendrére) igyekvők két kerülőutat is igénybe vehetnek a lezárás időtartama alatt. Budapest irányából a 11-es főútról Szentendrén letérve a skanzen felé, a Sztaradovai úton át, vagy (szintén Szentendréről elkanyarodva) Pilisszentlászló érintésével a hegyen át érhető el Visegrád. Ez utóbbi úton azonban a korábban megkezdett felújítás miatt forgalmi akadályok nehezíthetik a megszokott tempójú haladást.
Győr-Moson-Sopron megye szigetközi részén szombat este kezdik meg a szúnyoggyérítést, elsőként az árvíz által érintett területeken. Bár ez emberekre és melegvérű állatokra nem veszélyes, a méhekre például igen, mint ahogy halálos hatást gyakorol egyéb, haszontalannak tartott rovarokra, például a muslicákra vagy a lepkékre is.
Komárom és Győr között. Ezzel egy időben megszűnt a díjmentesség az M1-es autópályán Komárom és Győr között.
térhetett vissza otthonába pénteken. Baján és a tassi zsilipnél egész nap szivattyúztak. Jelenleg 248 ember dolgozik Bács-Kiskun megyében a védekezésen. (katasztrófavédelem)
A BKK és a BKV műszaki szakemberei által tartott helyszíni bejárás után döntés született arról, hogy szombaton üzemkezdettől 19-es és a 41-es villamosok ismét eredeti útvonalukon, a Batthyány térről közlekednek. A 19-es villamos tehát szombattól a Batthyány tér M+H és a Kelenföld vasútállomás, míg a 41-es villamosok a Batthyány tér M+H és a Kamaraerdei Ifjúsági Park között járnak. (BKK)
Vegyük át a legfontosabbpénteki eseményeket:
Jó éjszakát!