Fantomszavazókkal duzzasztotta fel a választókerületét Kocsis Máté apja
További Belföld cikkek
- Orbán Viktor rendkívüli biztonsági intézkedéseket rendelt el a közel-keleti helyzet miatt
- Lázár János szerint a Holvanavonat.hu adathalász oldal, amire Vitézy Dávid hevesen reagált
- Veszélybe került a biztonságos ivóvízellátás több Pest vármegyei településen is
- Karácsony Gergely bejelentette, honnan indul a Budapest Pride
- Munkahelyének mosdójában szülte meg, majd megölte csecsemőjét egy jászsági nő
A Miskolctól északra fekvő Abaújlakon az önkormányzati választások előtti két hétben (szeptember 22-e és október 3-a között) 81-ről 121-re emelkedett a választói névjegyzékbe felvettek száma. Az utolsó hetekben felvett 30 ember azonban sosem élt Abaújlakon – állapította meg 2012-ben a szikszói ügyészség egy határozata, melyet a mai napon talált meg az átlátszó.hu.
Az egyik elkövető Kocsis Sándor, Abaújlak akkori alpolgármestere volt, aki a józsefvárosi polgármester, országgyűlési képviselő és fideszes kommunikációs igazgató Kocsis Máté édesapja. A Völgy utca 16. alatti ház, melybe 5 új lakót jelentettek be a választások előtt, 2009-ig Kocsis Máté tulajdonában állt. 2009 után a ház Kocsis Máté testvéréé lett, édesapjuk pedig haszonélvezeti jogot kapott az épületre. Az újraválasztott polgármester, Pollák István szintén részt vett az akcióban, saját lakására 3 embert jelentett be.

Kocsis Máté hivatala cáfol
A józsefvárosi önkormányzat kommunikációs osztálya közleményben vette védelmébe Kocsis Sándort, melynek megfogalmazása szerint a férfi nem állt bíróság előtt büntetőügyben. Ez annyiban igaz, hogy a büntetőeljárás valóban nem jutott bírói szakba: Kocsis Sándort az ügyészség rótta meg. Az átlátszó.hu közzétette azt PDF fájlt, melynek 7. oldalán a Kocsis Sándort név szerint említő határozat olvasható.
A nyomozás 2012-ben lezárult, a gyanúsítottak, köztük Kocsi Sándor beismerték a közokirat-hamisítást. Az ügyészség viszont csak megrovásokat osztott ki, ugyanis az ítélet szerint "csekély volt" a tettük társadalomra való veszélyessége.
Az újraválasztott polgármester, Pollák István 2006-ban 93-ből 63, 2010-ben 112-ből 76 szavazatot kapott: a feltételezhetően máshonnan importált szavazatok nélkül tehát majdnem 20-szal kevesebbet. Az egyébként függetlenként induló Kocsis Sándor az új ciklusban nem vállalt tisztséget, viszont a Horthy Miklós Társaság alelnöki pozícióját megőrizte.